Polecamy

BNP Paribas - finansowanie inwestycji Resi4Rent

Bank BNP Paribas znalazł się w konsorcjum, które udzieliło spółce Resi4Rent ponad 248 mln zł kredytu budowlanego i inwestycyjnego oraz 15 mln zł kredytu VAT. Finansowanie będzie poznaczone na budowę pięciu kolejnych projektów z lokalami w abonamencie spółki.

Dzięki finansowaniu udzielonemu przez konsorcjum banków z udziałem Banku BNP Paribas Resi4Rent wybuduje kolejnych 1,4 tys. lokali na wynajem. Lokale zostaną wybudowane w Warszawie oraz Krakowie. Trzy inwestycje są już w trakcie budowy, budowa dwóch ruszy w nadchodzących miesiącach.

- Nasze dotychczasowe sukcesy w budowie i komercjalizacji wcześniejszych projektów przełożyły się na zaufanie renomowanych banków, za co jesteśmy bardzo wdzięczni naszym bankowym partnerom. Potwierdza to skuteczność strategii i modelu biznesowego Resi4Rent – mówi Rafał Ryba, CFO Resi4Rent.

- Sektor instytucjonalnego wynajmu lokali mieszkalnych staje się coraz ważniejszą częścią polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Obserwujemy ten trend uważnie, widzimy w tym obszarze duży potencjał  i dlatego zdecydowaliśmy się zaangażować w projekt, realizowany przez Resi4Rent. Znamy podmioty, które zaangażowały się właścicielsko w platformę Resi4Rent, cieszymy się, że możemy teraz bezpośrednio wspierać rozwój spółki. Dziękujemy za zaufanie, gratulujemy spółce oraz naszym partnerom w konsorcjum – mówi Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

Resi4Rent to największa firma działająca w sektorze mieszkań na wynajem i oferująca lokale w abonamencie w Polsce. Powstała w 2018 r. i do 2025 r. dostarczy klientom 10 tys. lokali. Obecnie w swoim portfelu budynków gotowych, w budowie i przygotowaniu Resi4Rent ma już ponad 6 tys. lokali w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu.

Wszystkie lokale Resi4Rent są nowe, komfortowo wykończone i wyposażone w niezbędne sprzęty AGD i podstawowe meble. W cenie abonamentu klienci mają możliwość korzystania z sieci Wi-Fi, dostęp do panelu pozwalającego m.in. na zarządzanie umowami oraz dedykowane biuro obsługi. Dla cyklistów Resi4Rent przewidziało stojaki na rowery, a zmotoryzowanym lokatorom firma oferuje możliwość wynajmu miejsca parkingowego w garażu podziemnym. Każde mieszkanie ma balkon lub ogródek. Do klientów Resi4Rent należą przede wszystkim młodzi na starcie, single, obcokrajowcy, studenci, a także rodziny z dziećmi i seniorzy. 75% klientów firmy stanowią osoby poniżej 34. roku życia.

Źródło: BNP Paribas