Polecamy

Pekao - Pożyczka na szóstkę na początek roku szkolnego!

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że nadszedł czas kompletowania wyprawek szkolnych. Rodzice w tym okresie muszą sięgnąć głębiej do portfeli, ponieważ przeciętne wydatki  związane z rozpoczęciem roku szkolnego wynoszą około 1200 zł[1]. Często przy tej okazji pojawiają się też inne, większe koszty, wynikające
z potrzeby zakupu komputera, drukarki czy wyposażenia pokoju dla dziecka. Dla klientów, którzy szukają dodatkowego finansowania, bank Pekao przygotował ofertę specjalną pod nazwą „Powrót do szkoły”, w ramach której oprocentowanie pożyczki ekspresowej wynosi 6 proc., a klienci nieposiadający relacji z Bankiem nie zapłacą prowizji. Można z niej skorzystać do 30 września.

Z ubiegłorocznych badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że w przypadku rodzin
wychowujących jedno dziecko, uczęszczające do szkoły podstawowej, średniej lub branżowej łączne nakłady finansowe na wyprawkę szkolną wyniosły (średnio) 819 zł, dla dwojga uczniów 1378 zł, a w rodzinach z co najmniej trojgiem dzieci przeznaczono na ten cel 2515 zł.

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że w Polsce koszt wychowania jednego dziecka (do ukończenie przez niego 18 roku życia) może sięgnąć nawet 254 tys. złotych, a 80 proc. tej kwoty to wydatki na zakup żywności, opłaty za mieszkanie, transport i łączność oraz edukacje. Te ostatnie rodzicie szczególnie mocno odczuwają co roku w sierpniu, na który przypada szczyt zakupów związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

– Skala wydatków, z jakimi muszą zmierzyć się rodzice, jeszcze zanim rozlegnie się pierwszy dzwonek, nie jest mała. Promocja naszej „pożyczki na szóstkę” już w pierwszych dniach spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów. W ramach trwającej do 30 września akcji „Powrót do szkoły” proponujemy kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie wynosi 6 proc., a dla nowych klientów, którzy dotychczas nie korzystali z usług naszego Banku prowizja wyniesie 0 proc. – mówi Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego
w Pekao S.A

[1] Wszystkie dane za CBOS pochodzą z badania pn. Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2020/2021

 

Źródło: Bank Pekao S.A.