Polecamy

 

 BNP Paribas - agentem kredytu w transakcji finansowania spółki CLIP Logistyka

Bank BNP Paribas będzie pełnił rolę agenta kredytu w konsorcjum, które przyznało spółce CLIP Logistyka finansowanie o łącznej wartości 140 mln euro. Umowa pozwoli na refinansowanie zadłużenia, a także zapewni spółce środki na dalsze inwestycje.

Bank BNP Paribas jest jednym z trzech banków uczestniczących w konsorcjum. Jego udział w finansowaniu kredytu wynosi 40%. Nowa umowa to kontynuacja kilkuletniej współpracy banku ze spółką.

 Podpisanie kolejnej umowy z CLIP Logistyka potwierdza udaną relację opartą na wzajemnym zaufaniu. Powierzenie nam wiodącej roli w tej transakcji postrzegamy jako wyraz uznania dla naszego doświadczenia we wspieraniu inwestycji w rozwój spółek, których działalność wyróżnia się nie tylko w Polsce, ale także na ryku europejskim – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.

CLIP Logistyka zajmuje się logistyką kontraktową i wynajmem powierzchni magazynowych. Zapewnia również usługi celne dla firm. Posiada 6. pod względem wielkości w Europie park logistyczny (ang. freight village) – magazyny wysokiego składowania oraz hale produkcyjne m.in. komponentów do budowy samochodów o łącznej powierzchni około 400 000 m2 oraz place składowe o powierzchni około 360 000 m2.

Spółka jest częścią holdingu CLIP Group, który prowadzi działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących. Grupa zajmuje się m.in. organizacją transportu intermodalnego. Flota ok. 350 wagonów intermodalnych pozwala na niezależne kreowanie nowych połączeń intermodalnych obsługiwanych przez rozbudowywany, nowoczesny terminal kontenerowy. Posiada także koncesje na obrót i sprzedaż energii elektrycznej i gazu. Dostarcza energię elektryczną również z własnych odnawialnych źródeł energii, minimalizując koszty jej zakupu odbiorcom końcowym.

 

Źródło: BNP Paribas