Polecamy

Porówneo - Holowanie w prezencie

Każdy kierowca, który do 30 września 2021 roku kupi dowolną polisę - za pośrednictwem porównywarki ubezpieczeń Porówneo - dostanie w prezencie usługę holowania*. Dzięki temu otrzyma pomoc w holowaniu gdy np. przydarzy mu się awaria lub wypadek na drodze, jak również przebita opona, a nawet gdy zabraknie mu paliwa. Oferta dotyczy wszystkich pojazdów bez względu na ich wiek.

Kierowca będzie mógł skorzystać - z otrzymanej w prezencie usługi holowania - jeden raz podczas obowiązywania zakupionej polisy. Usługa jest bezpłatna i obowiązuje na terenie całej Polski, bez limitu kilometrów oraz wieku auta. Gdy przytrafi się awaria lub wypadek na drodze, wówczas współpracująca z Porówneo firma Mondial Assistance, zorganizuje i pokryje koszty holowania pojazdu do wskazanego miejsca. Z otrzymanej od Porówneo usługi, kierowca będziemy mógł skorzystać bez względu na przyczynę unieruchomienia auta - nawet, gdy podczas jazdy zabraknie mu paliwa**.

-Holowanie to jednak dość złożona usługa, którą trudno wycenić gdy chcemy, żeby obejmowała całe spektrum możliwych przypadków – mówi Wojciech Rabiej, prezes porównywarki ubezpieczeń Porówneo. -Zdarzyć się może bowiem holowanie zepsutego samochodu z pobocza drogi, które wystarczy wciągnąć na lawetę - po holowanie auta, które wpadło do rzeki i które najpierw trzeba z niej wyciągnąć. Naszą ofertą chcemy pokazać kierowcom, że holowanie to usługa, którą warto posiadać - dodaje.

Z szacunków Porówneo wynika, że około 40 procent Polaków posiada assistance samochodowe. Przy czym trzech na czterech kierowców ma bezpłatne assistance, a tylko jeden – płatne, o szerszym zakresie. Usługa holowania zawarta jest zazwyczaj w większości pakietów assistance, jej zakres różni się jednak w zależności od ceny wybranego pakietu. Z danych Mondial Assistance wynika, że co dziesiąty klient, któremu przydarzyła się awaria auta lub kolizja na drodze nie miał w zakresie swojego ubezpieczenia – usługi assistance, której potrzebował. Czasami dotyczy to właśnie holowania, które dostępne może być np. tylko po wypadku. Ale już nie zawsze w przypadku awarii auta, co wcześniej zostało wyłączone ze zdarzeń objętych ochroną ubezpieczeniową wybraną przez kierowcę. Nierzadko również obowiązuje limit kilometrów: zazwyczaj 100 lub 200 kilometrów, w zależności od wariantu ubezpieczenia.

W 2020 roku Porówneo uruchomiło, we współpracy z Mondial Assistance, Centrum Pomocy Porówneo (CPP). To całkowicie nowa usługa na polskim rynku porównywarek ubezpieczeniowych. -Najnowsza nasza propozycja czyli prezent w postaci holowania, to kolejne rozszerzenie usług oferowanych przez nas w ramach Centrum Pomocy Porówneo- mówi Wojciech Rabiej, prezes zarządu Porówneo.

Dotychczasowe usługi CPP zapewniają klientom Porówneo wsparcie nie tylko przy wyborze ubezpieczenia, ale również w razie awarii lub kolizji na drodze. W takich sytuacjach dzwoniąc pod numer Centrum Pomocy Porówneo (22 522 27 91), kierowcy dowiedzą się jakiego rodzaju pomoc przysługuje im w ramach posiadanego ubezpieczenia – czy ich assistance obejmuje np. awarie typu przebita opona, wyładowany akumulator lub zatankowanie niewłaściwego paliwa. Otrzymują również wsparcie w wezwaniu pomocy oraz w zgłoszeniu szkody. Teraz będą mogli jeszcze dodatkowo skorzystać z zaoferowanej im w prezencie usługi holowania.


*pełny zakres świadczonych usług w ramach oferowanej w prezencie od 16 kwietnia do 30 września 2021 roku usługi holowania, znaleźć można w Regulaminie akcji, dostępnym na stronie porowneo.pl; **paliwo dostarczane jest bezpłatnie pod wskazaną lokalizację, jednak już za samo paliwo kierowca musi zapłacić sam;

Źródło: Porówneo