Polecamy

PKO BP - ubezpieczenia nieruchomości wspierane technologią smart home

  • PKO Dom to nowa oferta ubezpieczenia domu lub mieszkania od PKO Ubezpieczenia.

  • Klienci mają możliwość połączenia ubezpieczenia z urządzeniami smart home firmy FIBARO.

  • Spółka systematycznie rozwija ofertę ubezpieczeń niepowiązanych z produktami bankowymi, wśród których są już m.in. ubezpieczenia onkologiczne, podróżne i dziecka.

PKO Dom to nowa oferta ubezpieczenia domu lub mieszkania od PKO Ubezpieczenia. Zapewnia ona kompleksową ochronę m.in. od zdarzeń losowych, kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji, OC w życiu codziennym oraz assistance. Klienci mogą też skorzystać z szerokiej oferty ubezpieczeń dodatkowych oraz objąć ubezpieczeniem dom w budowie. To nowoczesne ubezpieczenie wspiera technologia smart home firmy FIBARO.

PKO Bank Polski wykorzystuje atuty wynikające z dostępu do najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych oraz możliwości zaoferowania produktów ubezpieczeniowych dostarczanych przez spółkę PKO Ubezpieczenia należącą do jego Grupy Kapitałowej. Rozszerzanie oferty bankowej o ubezpieczenia daje naszym klientom - w jednym miejscu, w prosty i intuicyjny sposób – możliwość korzystania nie tylko z produktów bankowych. Systematycznie wzbogacamy ofertę produktów ubezpieczeniowych niepowiązanych z produktami bankowymi, czego najnowszym przykładem jest PKO Dom – powiedział Jan Emeryk Rościszewski, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

PKO Dom to nowoczesne ubezpieczenie pozwalające zminimalizować skutki zdarzeń losowych, które mogą spowodować uszkodzenia, straty w domu lub mieszkaniu. Nowością jest możliwość połączenia ubezpieczenia z urządzeniami smart home firmy FIBARO. Od dziś ubezpieczenie jest dostępne w oddziałach banku, w drugiej połowie września będzie je można również kupić w serwisie transakcyjnym i aplikacji mobilnej, a od października także w agencjach.
 

– Przygotowanie nowej oferty ubezpieczenia poprzedziły badania z klientami. Staraliśmy się, aby nasze nowe ubezpieczenie objęło jak najwięcej kluczowych elementów ochrony, na które zwracali uwagę klienci. Dom to przecież miejsce, w którym chcemy się czuć bezpiecznie, a jeśli zdarzy się coś nieoczekiwanego, ważna jest jak najszybsza pomoc. Dlatego jako pierwsi w Polsce oferujemy ubezpieczenie wraz z nowoczesnym systemem zabezpieczeń, które daje możliwość uniknięcia lub minimalizacji skutków wydarzeń losowych. Połączyliśmy więc siły z liderami swoich branż, FIBARO, które oferuje inteligentne zabezpieczenia nieruchomości oraz Mondial Assistance, liderem usług assistance, aby stworzyć ubezpieczenie z technologią smart home. Nasze rozwiązanie w realnym czasie powiadamia klienta o wykrytym w jego domu zagrożeniu, a my od razu oferujemy pomoc w naprawie awarii. Wyznaczamy w ten sposób nowy standard obsługi, w którym to ubezpieczyciel pierwszy kontaktuje się z klientem w trudnej sytuacji – mówi Tomasz Mańko, wiceprezes zarządu PKO Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie PKO Dom oferowane jest w trzech pakietach:
  • Pakiet Standardowy zapewnia ochronę na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych (np. działanie ognia, powódź, zalanie, przepięcie, działanie gradu lub śniegu) oraz pomoc Assistance 24/7. Centrum Alarmowe zorganizuje wsparcie fachowców, hydraulika, dekarza czy ślusarza, którzy usuną powstałą usterkę.

  • Pakiet Super poza zakresem ubezpieczenia w pakiecie Standardowym, daje też możliwość zabezpieczenia w razie nieumyślnie wyrządzonych szkód osobom trzecim (tzw. OC w życiu prywatnym).

  • Pakiet Super Pro jest kompleksowym ubezpieczeniem dającym jego posiadaczowi najwyższy poziom komfortu obejmując zakres pakietu Super i dodatkowo chroni od kradzieży z włamaniem, rabunku czy dewastacji.
 
To pierwsze w Polsce tak innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia ochronę nieruchomości przy wykorzystaniu inteligentnych urządzeń, np. czujników zalania czy pożaru. Ich użycie jest zintegrowane z ubezpieczeniem assistance w ramach polisy PKO Dom. Dzięki ich działaniu po wykryciu zagrożenia Centrum Alarmowe powiadamiane jest automatycznie. Urządzenia są dostępne, w przypadku wykupienia polisy PKO Dom, z 40% zniżką.
 

– Cieszymy się że mogliśmy wziąć udział w tym projekcie i pokazać, że ubezpieczenia i technologia mogą nie tylko współpracować, ale także proponować zupełnie nową jakość ochrony. Nasze rozwiązanie daje klientom poczucie spokoju i pewność, że ich dom jest bezpieczny, nawet wtedy, gdy są poza nim. Co więcej, aby zachęcić klientów do skorzystania z tego rozwiązania, zaproponowaliśmy 40% zniżkę na inteligentne urządzenia - zarówno centralę Home Center 3 Lite, jak i czujniki zalania, dymu, czadu czy ruchu – mówi Tomasz Jankowski z FIBARO.

PKO Dom docelowo zastąpi obecną ofertę ubezpieczeń domu i mieszkania, dostępnych do tej pory w PKO, w tym Mój Dom24. PKO Dom jest pierwszym nowym produktem ubezpieczeniowym, który powstał w ramach projektu Nowej Prędkości Ubezpieczeń PKO Banku Polskiego. Celem projektu jest rozwój ubezpieczeń najbardziej powszechnych – mieszkaniowych, komunikacyjnych i na życie, które będą dostępne w nowym modelu szerokiej dystrybucji.
 
W PKO Ubezpieczenia, poza produktami powiązanymi z ofertą bankową, klienci znajdą m.in. OnkoPlan, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Moje Podróże24.
 
Źródło: PKO BP