Polecamy

Pekao - propozycja Konta Przekorzystnego dla generacji C na specjalnych warunkach

Osoby urodzone po 1995 r. są określane mianem generacji C, a skrót ten pochodzi od pierwszych liter angielskich słów „connect, communicate, change”, które według socjologów najlepiej opisują zachowania tego pokolenia. Jest ono bowiem stale on-line, niemal bez ustanku komunikuje się ze światem i cechuje je otwartość na zmiany. Z myślą o generacji C Bank Pekao przygotował swoją najnowszą internetową kampanię, mającą zachęcić osoby w wieku 18-26 lat do założenia Konta Przekorzystnego na preferencyjnych warunkach wraz z możliwością odebrania bonusu w wysokości 150 zł na start.

Z badań wynika, że młodzi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie i znajdują się na początku ścieżki zawodowej przy wyborze banku kierują się przede wszystkim możliwością uniknięcia różnorodnych opłat związanych z zarządzaniem finansami. Właśnie dlatego osobom, które nie ukończyły 26 roku życia Pekao oferuje Konto Przekorzystne na preferencyjnych warunkach. Osoby te nie ponoszą opłat za prowadzenie konta i otrzymują do niego kartę debetową oraz możliwość wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą bez żadnych dodatkowych opłat. Dodatkowo młodzi klienci Pekao, dzięki rewolucyjnej karcie wielowalutowej, nie będą musieli martwić się o koszty płatności poza Polską. Transakcje nią dokonywane są bowiem przeliczane bez prowizji banku, bezpośrednio po kursach Mastercard, które są zbliżone do kursów referencyjnych Narodowego Banku Polskiego.

Właśnie te zalety Konta Przekorzystnego prezentuje najnowsza kampania internetowa Pekao skierowana do generacji C. Jej wsparciem jest specjalna promocja, trwająca do 31.10.2021 r., dzięki której osoby w wieku 18-26 lat mogą otrzymać 150 zł. Wystarczy, że założą konto na selfie z rewolucyjną kartą wielowalutową Mastercard i aplikacją PeoPay oraz dokonają w ciągu trzech pierwszych miesięcy od otwarcia rachunku minimum pięć transakcji kartą debetową lub PeoPay. Wsparciem kampanii do młodych jest również przygotowany spot reklamowy, który pod koniec września będzie można zobaczyć na kanale YouTube.

- Generacja C chce mieć konto, które sprosta jej oczekiwaniom, a więc będzie bezpłatne, innowacyjne i proste w obsłudze. Takie właśnie jest Konto Przekorzystne. Najlepiej świadczy o tym fakt, że Bank Pekao otrzymał w tym roku statuetkę „Złotego Bankiera” za najlepsze konto osobiste oraz znajduje się na podium w rankingach najlepszych kont dla młodych. Zaufało nam ponad 800 tys. młodych klientów, jesteśmy też wiodącym bankiem dla studentów – podkreśla Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą i Segmentami Klientów w Banku Pekao S.A.

O tym, że młodzi klienci Pekao bardzo aktywnie bankują najlepiej świadczą statystyki. Niemal 85 proc. posiadaczy Konta Przekorzystnego w wieku 19-26 lat używa aplikacji mobilnej PeoPay przynajmniej raz w tygodniu, podczas gdy w starszej grupie wiekowej (27 lat+) udział ten wynosi 60 proc. Stale rośnie także liczba osób powyżej 18 roku życia, które płacą zbliżeniowo aplikacją PeoPay. W stosunku do ubiegłego roku wzrost ten wynosi aż 67 proc. Jednocześnie coraz więcej klientów Pekao korzysta z możliwości płatności kartą za granicą. W lipcu 2021 r. ich liczba była o niemal 60 proc. wyższa niż w tym samym okresie 2020 r.

To, co obecnie wyróżnia najlepsze konto na rynku, to szereg korzyści i programów, z których mogą skorzystać klienci Pekao, np. płacąc dowolną kartą Banku Pekao lub aplikacją PeoPay mogą oni otrzymać zniżki na zakupy w Galerii Rabatów (m.in. w TelePizzy, Świecie Książki
i Answear.com) sięgające nawet 30 proc. Dodatkowo, jeśli do 30.09.2021 r. przystąpią do programu Mastercard Bezcenne Chwile, to otrzymają na start 3400 punktów, które po spełnieniu prostych warunków (dokonanie czterech transakcji kartą Mastercard Banku Pekao w ciągu 30 dni od dnia przystąpienia do programu) mogą  wymienić na voucher o wartości 50 zł do wykorzystania np. w Empiku.

Bank zachęca także do udziału w Programie Poleceń Banku Pekao S.A. Klient, który zapisze się do niego na www.pekao.com.pl/mgm i skutecznie poleci Konto Przekorzystne otrzyma 100 zł, a za polecenie Konta Przekorzystnego dla młodych 50 zł.

Źródło: Pekao