Polecamy

Pekao - wprowadzenie karty do wpłat dla firm

Bank Pekao S.A. wprowadza nowe narzędzie do obsługi gotówkowej w firmach. Karta Pekao CashCard pozwala na nieograniczoną liczbę wpłat gotówki bezpośrednio na konto firmowe za pomocą sieci wpłatomatów banku.

Jak pokazuje ostatnie badanie NBP, gotówka jest nadal popularną formą płatności wykorzystywaną przez polskich konsumentów. Aż 97,8% respondentów zadeklarowało, że w 2020 roku dokonało płatności gotówką. Najwięcej takich transakcji jest realizowanych przy płatnościach o wartości do 50 złotych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych, Bank Pekao S.A. wprowadził kartę bez funkcji płatniczych dedykowaną wyłącznie do dokonywania wpłat. Nowa karta pozwala pracownikom firmy deponować gotówkę bezpośrednio na konto firmowe przy użyciu sieci bankomatów Banku Pekao z funkcją wpłaty, znajdujących się na terenie całego kraju. Dzięki nowej usłudze klienci zyskują całodobową możliwość  wpłacania  gotówki na rachunki firmowe. Liczba wpłat w ciągu doby jest nieograniczona, a wpłata utargu przy użyciu Pekao CashCard spowoduje, że na koncie przypisanym do karty wpłacona kwota zostanie automatycznie zaksięgowana.

Pekao CashCard pozwoli efektywniej zarządzać przepływem pieniędzy. Korzystanie z karty do wpłat będzie proste, szybkie i bezpieczne. Jesteśmy przekonani, że usługa spełni oczekiwania, o których słyszymy od naszych klientów biznesowych – mówi Tomasz Nowakowski, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej, Bank Pekao S.A. – Klientom brakowało karty, której funkcjonalność jest ograniczona wyłącznie do możliwości deponowania środków na rachunku firmy. To proste rozwiązanie, ale bardzo pomocne w prowadzeniu biznesu, gdzie na co dzień używa się gotówki.

Aby skorzystać z nowej karty, wystarczy posiadać rachunek firmowy w Banku Pekao prowadzony w złotych polskich oraz podpisać umowę produktową i wskazać użytkowników poszczególnych kart. Pekao CashCard wydawana jest na okres 5 lat, a jej aktywacja następuje poprzez dokonanie pierwszej transakcji z wykorzystaniem kodu PIN. Jest to karta wyłącznie wpłatomatowa. Nie można nią dokonywać innych czynności płatniczych.

Źródło: Pekao