Polecamy

Pekao - EKO kredyty w Banku Pekao w nowej odsłonie

Bank Pekao S.A. konsekwentnie wspiera finansowanie celów przyjaznych środowisku, teraz oferuje  EKO Kredyt Mieszkaniowy z obniżoną marżą, dostępny w maksymalnie uproszczonej procedurze dla klientów zainteresowanych zakupem lub budową nieruchomości wyposażonej w odnawialne źródła energii. W Banku Pekao wciąż jest też dostępna Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne np. na odnawialne źródła energii, zakup kotłów centralnego ogrzewania, okien, drzwi czy materiałów do ocieplenia domu.

 Przywiązujemy dużą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i wsparcia finansowania celów ekologicznych. Proponujemy klientom EKO Pożyczkę Ekspresową z prowizją 0 proc. Wychodzimy także z jeszcze ciekawszą ofertą kredytów mieszkaniowych z obniżoną marżą, dla tych, którzy od razu przy zakupie czy budowie nieruchomości chcą zastosować ekologiczne rozwiązania – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao.

EKO Kredyt Mieszkaniowy w Pekao może być przeznaczony na instalację kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Przy kredycie hipotecznym nabywana nieruchomość musi być wyposażona w wymienione instalacje, a przy kredycie budowlano-hipotecznym, instalacje muszą być ujęte w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe. Marża kredytu, przy skorzystaniu z ubezpieczenia spłaty jest obniżona do poziomu 1,94 proc. Nie ma prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy. Oferta obowiązuje do końca roku. Można z niej skorzystać w oddziałach banku, ale proces można też prowadzić przez telefon we współpracy z dedykowanym doradcą hipotecznym. Zajmie się on wnioskiem klienta od początku do końca, a do banku można przyjść tylko w celu ostatecznego podpisania umowy.

Natomiast Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne  jest bardzo ciekawą propozycją m.in. dla osób, które już mają swój dom. EKO Pożyczkę można przeznaczyć na instalację odnawialnych źródeł energii (w tym fotowoltaiki), kotłów centralnego ogrzewania, pomp ciepła, ­okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu i dachu. Z jej środków można też sfinansować  zakup­ samochodów osobowych z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykli i skuterów z napędem elektrycznym, rowerów elektrycznych lub zrefinansować poniesione koszty zakupów dokonanych od początku 2021 r.

Korzystając z EKO Pożyczki Ekspresowej w kwocie od 5 do 70 tys. zł, klient nie zapłaci prowizji. Co ważne, w ramach oferty specjalnej klient ma możliwość otrzymania dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25 proc. kwoty przeznaczonej na cele ekologiczne. Atrakcyjna cena w połączeniu z długim okresem spłaty (do 120 miesięcy) pozwoli spłacać inwestycję w niskich miesięcznych ratach, które nie obciążą domowego budżetu.

Źródło: Pekao