Polecamy

Alior Bank - udostępnienie firmom i klientom indywidualnym Kantoru Walutowego płatności bezgotówkowe natychmiast po złożeniu wniosku o płatniczą kartę debetową

Alior Bank po raz kolejny unowocześnił swoją ofertę i aktywnie promuje płatności bezgotówkowe. Bank wdrożył usługę natychmiastowej tokenizacji kart. Dzięki temu klienci biznesowi oraz klienci indywidualni Kantoru Walutowego mogą szybko i w prosty sposób stworzyć wirtualny odpowiednik plastikowej karty debetowej i płacić bezgotówkowo telefonem lub zegarkiem w kilka minut od jej zamówienia.

Wprowadzenie usługi natychmiastowej tokenizacji karty płatniczej, z której to usługi użytkownicy będą mogli skorzystać zanim dotrze do nich jej fizyczny odpowiednik, to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku. Dążymy do tego, aby wszystkie sprawy związane z finansami, nasi klienci mogli realizować jeszcze szybciej, wygodniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Jesteśmy przekonani, że nowa funkcjonalność, będąca dopełnieniem już bardzo kompleksowej oferty, spotka się z dużym zainteresowaniem osób korzystających z możliwości oferowanych przez Kantor Walutowy – mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

Karta wielowalutowa w nowej odsłonie

Klienci indywidualni Kantoru Walutowego Alior Banku, korzystający z wygodnej aplikacji mobilnej, dostępnej dla systemu IOS i Android, mogą bezpośrednio z poziomu aplikacji dodać swoją kartę wielowalutową do wybranego systemu płatności – Apple Pay i Google Pay. Ponadto, zarówno z poziomu aplikacji mobilnej jak i strony WWW, możliwe jest uzyskanie dostępu do takich danych jak numer karty, data ważności i kod CVC. W ten sposób klienci Kantoru Walutowego mogą od razu dodać te informacje do wybranego systemu płatności – poza wspomnianymi Apple Pay, Google Pay, również Garmin Pay, Fitbit Pay lub SwatchPAY. Wszystkie te funkcjonalności dostępne są od razu po zawarciu umowy o kartę wielowalutową, bez konieczności oczekiwania na fizyczne wydanie plastiku. Pozwala im to na wygodne i bezpieczne płacenie za pośrednictwem wirtualnego portfela.

Fizyczna karta zostanie dostarczona na adres korespondencyjny niezależnie od dodania karty do systemów płatności mobilnych.

Płatności bezgotówkowe dostępne dla przedsiębiorców natychmiast po złożeniu wniosku o kartę

- Nowa funkcjonalność udostępnia wygodną możliwość realizacji płatności na terminalach zbliżeniowych. Przedsiębiorcy nie muszą już czekać na przesyłkę z kartą plastikową. Mogą płacić bezgotówkowo już w kilka minut od złożenia wniosku o kartę, niezależnie od tego czy złożą go online, czy w oddziale banku. Pełne dane karty są dostępne natychmiast w bankowości internetowej BusinessPro. Wystarczy dodać je do jednej z usług płatności na urządzeniach mobilnych oraz odczytać PIN do karty w bankowości internetowej - mówi Marek Sołtysiak Dyrektor Zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Warto dodać, że już wkrótce Alior Bank wdroży usługę natychmiastowej tokenizacji kart płatniczych także dla klientów indywidualnych, która będzie dostępna w Alior Mobile.