Polecamy

PKO BP - Nowe udogodnienie dla firm i przedsiębiorstw

  • Firmy i przedsiębiorstwa mogą złożyć wniosek o terminal płatniczy w ramach Programu Polska Bezgotówkowa w iPKO

  • Umowę o terminal płatniczy można podpisać online

  • PKO Bank Polski systematycznie wprowadza rozwiązania, które pomagają klientom biznesowym zarządzać firmą zdalnie

Firmy i przedsiębiorstwa mogą teraz złożyć wniosek o terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa w serwisie transakcyjnym iPKO. Umowę można podpisać online bez konieczności wizyty w oddziale. W ramach programu przedsiębiorca otrzymuje terminal płatniczy bezpłatnie na rok.

- PKO Bank Polski systematycznie wprowadza rozwiązania, które pomagają klientom biznesowym zarządzać firmą zdalnie. Możliwość zamówienia terminala płatniczego w ramach programu Polska Bezgotówkowa w serwisie iPKO jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy do tej pory nie przyjmowali płatności bezgotówkowych lub otwierają działalność. W PKO Banku Polskim w jednym wniosku w iPKO mogą zarejestrować firmę, otworzyć konto, a następnie zamówić terminal

– mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Pionu Klienta Detalicznego.

Aby zamówić terminal płatniczy w iPKO, należy przejść do zakładki Usługi, następnie Moja firma i wybrać Terminal płatniczy. Po kliknięciu opcji Złóż wniosek, klient zostanie przekierowany na specjalną stronę partnera programu Polska Bezgotówkowa, gdzie wypełni i złoży wniosek bez konieczności wizyty w oddziale. Umowę także można podpisać online.
 
W programie Polska Bezgotówkowa mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie przyjmowali płatności bezgotówkowych lub którzy otwierają nowy biznes. Udział w Programie jest bezpłatny. Po 12 miesiącach przedsiębiorca otrzyma bezpłatnie na własność terminal Smart D220 lub zapłaci 39 zł/miesięcznie za najem terminala stacjonarnego albo 49 zł/miesięcznie za najem terminala przenośnego. Przedsiębiorca, który skorzysta z programu, przez pierwszy rok nie będzie płacił prowizji od transakcji Visa i Mastercard - prowizję pokrywa Fundacja Polska Bezgotówkowa, pod warunkiem, że w 12-miesięcznym okresie dofinansowania, kwota przyjęta przez terminal nie przekroczy 100 tys. złotych.
 
PKO Bank Polski jest liderem pod względem cyfrowych rozwiązań dla biznesu. Za pomocą jednego wniosku w aplikacji mobilnej lub serwisie iPKO można zarejestrować nową firmę w CEIDG i otworzyć konto firmowe, bez wizyty w urzędzie i oddziale banku. Nowe konto firmowe będzie bezpłatne przez pierwszych sześć miesięcy. Za pośrednictwem serwisu iPKO posiadacze kont firmowych mogą korzystać z wielu usług ułatwiających zarządzanie firmą. Są wśród nich e-księgowość, asystent firmowy kontrolujący płatności czy dostęp do kantoru internetowego iPKO dealer. Firmy mogą także korzystać całkowicie online z prostej i szybkiej usługi finansowania faktur. Mogą także umawiać się na spotkania z wideodoradcą i korzystać z asysty doradcy przy wypełnianiu wniosków w oddziale banku lub w siedzibie firmy.
 
PKO Bank Polski zasila przedsiębiorców wiedzą zgromadzoną na portalu Bankomania.pkobp.pl/firma/. Można na niej znaleźć poradniki, podcasty, infografiki, wideoszkolenie, które w prosty sposób wyjaśniają kwestie istotne dla początkujących przedsiębiorców. Wiele materiałów zostało przygotowanych z myślą o firmach, które chcą przenieść biznes do internetu i skutecznie sprzedawać swoje produkty online.
 
Źródło: PKO Bank Polski