Polecamy

Volkswagen Bank - wprowadzienie kredytu online

 

Kredyt online jest od teraz dostępny dla klientów w ramach nowej, szybkiej i w pełni zdigitalizowanej procedury, którą wyróżnia prostota i transparentność. Jednocześnie Volkswagen Bank wprowadził ofertę promocyjną – biorąc kredyt można otrzymać atrakcyjne oprocentowanie i nie opłacać prowizji od udzielenia kredytu.

Volkswagen Bank, jako jedna z pierwszych instytucji finansowych w Polsce wdrożył bankowość internetową już w 2001 roku. Dwie dekady później digitalizacja sektora bankowego staje się oczywistością. ‒ Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przygotowaliśmy i wdrożyliśmy nowe cyfrowe rozwiązania. Kredyt online to jedno z nich. Naszym celem jest pełna digitalizacja banku. Chcemy stworzyć jak najbardziej przyjazne dla klientów środowisko, ułatwiające zdalne zarządzanie finansami. – wyjaśnia Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank.

Szybszy i bezpieczniejszy proces online

Dzięki nowemu procesowi czas przyznawania kredytu został skrócony do jednego (a maksymalnie trzech) dni roboczych. Identyfikacja tożsamości klienta odbywa się zdalnie, poprzez załączenie skanu dowodu osobistego oraz dwóch nagrań wideo. Technologię Biometric Onboarding Platform (BOP) dostarczyła firma Softax.

BOP to narzędzie służące do obsługi procesu e-weryfikacji tożsamości, które wykorzystuje mechanizmy oparte na najnowszych technologiach, w tym sieci neuronowe. Są one użyte do weryfikacji materiałów pobieranych od klientów (nagrań, zdjęć i obrazów dokumentów). Platforma gwarantuje pełne bezpieczeństwo – przesłane dokumenty są weryfikowane pod kątem autentyczności i znaków zabezpieczających, a następnie jest przeprowadzana kontrola na żywo, czyli liveness check. Podczas tego procesu użytkownik wchodzi z aplikacją w interakcję, która polega na wykonaniu poleceń takich jak poruszenie głową czy uśmiechnięcie się.

Platforma dostarczona przez Softax jest zgodna z dyrektywą Anti-Money laundering (AML 5) oraz rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego.

Dzięki procesowi online przyznawanie kredytu to także większe bezpieczeństwo transakcji. Przelew dokonywany jest za pośrednictwem Blue Media. Wystarczy potwierdzić swoją tożsamość szybkim e-przelewem, jak podczas zakupów w Internecie i w krótkim czasie otrzymać na konto kwotę kredytu.

Kredyt online – to proste

Proces wzięcia kredytu online Volkswagen Bank sprowadza się do kilku czynności. Wystarczy mieć komputer lub telefon z dostępem do sieci, kamerkę do nagrania wideo oraz dowód osobisty. Następnie należy wejść na stronę www.vwfs.pl/kredyt-gotowkowy i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Kredyt online Volkswagen Bank to nie tylko nowoczesne rozwiązanie, ale także atrakcyjna oferta promocyjna: zerowa prowizja za udzielenie kredytu i brak prowizji za wcześniejszą spłatę. Kredyt gotówkowy można wziąć na sumę od 3 do 50 tys. zł na okres od 3 do 84 miesięcy. Oprocentowanie kredytu zaczyna się od 6,80%. Kredyt można przeznaczyć na dowolny cel: urlop, remont mieszkania czy po prostu zakupy.

Oferta promocyjna trwa do 31.12.2021 r.

Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Financial Services Polska Sp. z o.o.) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. jako agenta ubezpieczeniowego).

Źródło: Volkswagen Financial Services