Polecamy

ING - zwiększenie ekspozycji kredytowej w transakcjach OZE

ING Bank Śląski uruchomił kolejne finansowanie inwestycji w portfel farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 20 MW, należący do Modus Poland Solar Fund I, fundusz energetyki odnawialnej, zarządzany przez Modus Asset Management. Łączna kwota finansowania wyniesie 52m PLN. ING jest wyłącznym kredytodawcą, dodatkowo zapewnia obsługę cash management całego portfela finansowanych spółek oraz hedging.

Wszystkie farmy objęte kredytem działają w aukcyjnym systemie wsparcia odnawialnych źródeł energii, który zapewnia stabilny poziom cen sprzedaży energii elektrycznej w ciągu pierwszych 15 lat działania obiektów.

Modus Asset Management jest licencjonowaną spółką, specjalizującą się w energetyce odnawialnej. Fundusze zarządzane przez spółkę inwestują tyle w działające farmy fotowoltaiczne oraz w formule „pod klucz”, jak również w projekty na różnych etapach rozwoju, nawiązując współpracę z deweloperami projektów energetyki odnawialnej w Polsce, krajach bałtyckich oraz innych krajach Europy Środkowej. Modus Asset Management to część Grupy Modus, która istnieje od 1993r i jest obecna w 12 europejskich krajach. Grupa skupia się na kilku branżach: OZE (Modus Asset Management i Green Genius) – najdynamiczniej rosnąca, carsharing, elektromobilność (CityBee), inteligentne rozwiązania parkingowe (Parkdema) oraz branży automotive. Modus jest jednym z aktywnie działających graczy na polskim rynku OZE.

Priorytetem w naszej działalności biznesowej są projekty realizowane z troską o środowisko naturalne. Do takich obszarów zaliczamy farmy fotowoltaiczne, dlatego do współpracy w tym zakresie wybieramy partnerów, którzy rozumieją i podzielają nasze strategiczne założenia dotyczące zrównoważonego rozwoju, a udział w inwestycjach zwiększających energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych ma dla nas duże znaczenie – podkreśla Ewa Łuniewska, wiceprezes Zarządu ING.

Cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z ING w sprawie finansowania naszego operującego portfela farm fotowoltaicznych w Polsce o łącznej mocy 20 MW. Mamy ambitne dalsze plany inwestycyjne w obszarze energetyki fotowoltaicznej w Polsce oraz chętnie współpracujemy z deweloperami projektów energetyki odnawialnej, wspierając lokalny ekosystem oraz przejście kraju na czystą energię – zaznacza Povilas Pečiulis, dyrektor Modus Asset Management.

Źródło: ING Bank Śląski