Polecamy

mBank - Eko kredyt hipoteczny

Od 13 grudnia klienci zainteresowani kredytem hipotecznych w mBanku mogą skorzystać z oferty promocyjnej na zakup lub budowę energooszczędnej nieruchomości. Bank obniża marżę kredytu o 0,2 p.p oraz nie pobiera prowizji za jego udzielenie.

Aby skorzystać z oferty wystarczy załączyć do wniosku o kredyt Świadectwo Charakterystyki Energetycznej lub oświadczenie o projektowanej charakterystyce energetycznej, jeśli budynek jest jeszcze nieoddany do użytkowania, a następnie po zakończeniu inwestycji dostarczyć świadectwo.
 
Po przesłaniu tych dokumentów bank automatycznie obniża o 0,2 p.p. marżę lub oprocentowanie kredytu (w zależności czy jest to kredyt ze zmienną lub stałą stopą). Co w optymalnych warunkach może obniżyć ją nawet do 1,65 proc. Takie oprocentowanie bank zaproponuje klientowi, który wybrał promocję z segmentem Intensive i  ma 20 proc. wkładu własnego. mBank nie pobiera prowizji za udzielenie tego kredytu ani jego częściową, wcześniejszą spłatę.
 
Do sprawdzenia czy nieruchomość jest energooszczędna, bank wykorzystuje wskaźnik EP, czyli parametr, który wskazuje jakie jest roczne zapotrzebowanie budynku na nieodnawialną energię pierwotną. Wskaźnik ten podany jest w Świadectwie Charakterystyki Energetycznej lub Projektowanej Charakterystyce Energetycznej. Bank przyjmuje różne wartości tego wskaźnika w zależności od rodzaju nieruchomości i daty jego budowy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie mBanku pod pytaniem: Jakie normy musi spełniać eko nieruchomość. 
 
W ciągu najbliższych lat mBank chce stać się liderem zrównoważonej bankowości i ESG oraz wspierać klientów w ekologicznych działaniach. Eko kredyt ma pomóc w realizacji tego celu.
 
Źródło: mBank