Polecamy

PKO BP - Ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim na raty bez dodatkowych kosztów

  • Do końca czerwca ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim można kupować na raty

  • Oferta dotyczy pojedynczych polis OC lub AC lub pakietów ubezpieczeń

  • Koszt ubezpieczenia na raty jest taki sam jak przy zapłaceniu całej składki jednorazowo

Ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim można teraz kupować na raty. Promocja trwa do końca czerwca tego roku. Kupujący pojedynczą polisę OC lub AC albo pakiet ubezpieczeń korzystając z promocji będzie mógł rozłożyć spłatę należności na cztery raty, płacąc w sumie tyle samo co przy zapłaceniu jednorazowo całej składki.

Z promocyjnej oferty można skorzystać mając konto w PKO Banku Polskim i kupując pojedynczą polisę OC lub AC albo pakiet ubezpieczeń w aplikacji mobilnej IKO, serwisie internetowym iPKO lub placówce PKO, a także korzystając z serwisu telefonicznego banku pod numerem 800 302 302 (lub 81 535 60 60). W wypadku zakupu pakietu ubezpieczeń, zarówno polisa OC jak i AC muszą pochodzić z tego samego zakładu ubezpieczeń – warto pamiętać, że system sprzedaży ubezpieczeń PKO umożliwia też zakup w pakiecie polis OC i AC pochodzących od różnych ubezpieczycieli, jednak takie pakiety nie są objęte promocją. Do promocyjnego zakupu można też dodać ubezpieczenie Assistance oferowane przez PKO Ubezpieczenia.
 

-  Wyniki naszych analiz wskazują, że duża grupa klientów kupujących ubezpieczenia komunikacyjne lub planujących ich zakup chętnie skorzystałaby z oferty ratalnej. Szacunkowo to około 40 proc. konsumentów ubezpieczających swe pojazdy. Klienci jednak wbrew standardowym rozwiązaniom naszego rynku chcą, żeby skorzystanie z opłaty ratalnej za ubezpieczenie nie było związane z dodatkowymi kosztami, czyli żeby suma rat była równa jednorazowej składce za ubezpieczenie. Tymczasem lwia część ofert ratalnych kosztuje drożej i na dodatek tym drożej im większą liczbę rat wybierze klient. Dodatkowym elementem czyniącym naszą ofertę jeszcze bardziej atrakcyjną jest wzrost poziomu inflacji. W takich warunkach nieoprocentowane raty są dodatkową korzyścią dla klienta  – mówi Marcin Kruszewski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń w PKO Banku Polskim.

We współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi: Benefia, InterRisk, Link4, Proama i Uniqa oraz PKO Ubezpieczenia, bank oferuje ubezpieczenia: OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance. Ubezpieczenia OC, AC, NNW i Zielona Karta mają taki sam zakres, niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, przy czym AC i NNW oraz Assistance oferowane są w trzech wariantach. Partnerzy PKO Banku Polskiego to renomowane zakłady ubezpieczeń, wiodący gracze polskiego rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – chętnie wybierani przez polskich kierowców.
 
PKO Bank Polski sprzedaje ubezpieczenia pojazdów przy wykorzystaniu porównywarki działającej w trybie online. Pozwala ona na przejrzyste zestawienie ofert i wybór przez klienta najkorzystniejszej z nich.
 
Oferta PKO Banku Polskiego jest elastyczna. Klienci mogą kupować osobno pojedyncze polisy OC, AC lub  pakiety ubezpieczeń. Obok obowiązkowego OC, oferta zawiera też popularne wśród polskich kierowców ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażera, podobnie jak ubezpieczenie car assistance zawierające pulę usług pomocy na drodze. Na podstawie analiz banku przeciętnie co piąty kierowca decyduje się dodatkowo na ubezpieczenie auto casco.  Pełny pakiet ubezpieczeń OC+AC+NNW i Assistance zapewnia kompleksową ochronę pojazdu oraz dodatkowe usługi i udogodnienia pozwalające kierowcy i pasażerom znieść konsekwencje losowego zdarzenia w trakcie podróży.
Spośród klientów kupujących ubezpieczenia komunikacyjne w PKO Banku Polskim trzy czwarte to mężczyźni. Większość z ponad 330 tys. kupionych dotychczas pakietów ubezpieczeń została nabyta w oddziałach i agencjach banku, ale coraz częściej klienci wybierają zakup ubezpieczenia bez wychodzenia z domu – w serwisie iPKO i aplikacji IKO. Wyniki badania satysfakcji pokazują, że aż 97% klientów pozytywnie ocenia proces zakupu ubezpieczenia samochodu w serwisie iPKO.
 
Z promocji mogą skorzystać klienci, nie będący w trakcie wypowiedzenia umowy konta w PKO Banku Polskim, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy, poprzedzających zawarcie umowy ubezpieczenia, mieli wpływy na rachunek w wysokości co najmniej 1000 złotych, a w ciągu ostatniego półrocza nie mieli zaległości w spłatach swoich zobowiązań w banku. Warunkiem skorzystania z promocji jest opłacenie rat z konta w PKO Banku Polskim. Klient chcąc skorzystać z rat, w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia nie może podlegać postępowaniu egzekucyjnemu, w którym wysokość długu przewyższa kwotę 500 złotych.
Uprawnieni do skorzystania z promocji klienci zarówno w aplikacji mobilnej jak i w serwisie internetowym po dokonaniu wyboru oferty, w momencie podejmowania decyzji o ewentualnym zakupie wybranego ubezpieczenia, otrzymają wśród opcji zapłaty automatycznie możliwość wyboru płatności ratalnej.
 
Źródło: PKO Bank Polski