Polecamy

Pekao - kredyt hipoteczny z niższą marżą

Bank Pekao S.A. przygotował nową ofertę kredytów mieszkaniowych. Osoby, które do końca marca złożą wniosek o kredyt otrzymają niższą marżę, i dzięki temu będą mogły otrzymać kredyt z niższym oprocentowaniem. Dodatkowo nie ma prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy, a razem z kredytem klienci, którzy otworzą konto, mogą otrzymać także limit w koncie na promocyjnych warunkach bez opłaty za jego udzielenie, aby łatwiej było zarządzać finansami i spłacać raty kredytu. 

Teraz klient może liczyć na marże już od 1,79% zaś w sytuacji skorzystania z opcji EKO przy budowie domu można uzyskać marżę w wysokości nawet 1,74%. Dodatkowo, niezależnie od wybranej opcji i wysokości posiadanego wkładu własnego, w Banku Pekao nie ma prowizji za  przygotowanie i zawarcie umowy.

Nasza nowa oferta kredytów hipotecznych z obniżoną marżą jest jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku. W świetle obecnych zmian stóp procentowych warto podkreślić, że marża jest stałym elementem oprocentowania i niezależnie od przyszłych zmian stóp procentowych pozostanie niezmienna w całym okresie trwania kredytu, dlatego warto na nią zwrócić uwagę. Kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie na wiele lat i należy dokładnie sprawdzać wszystkie koszty związane z udzieleniem kredytu. Teraz przy wzroście stawek bazowych, należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyko wzrostu oprocentowania w stosunku do możliwości finansowych, jakie mamy i uwzględnić je w ocenie tego, na jaką ratę możemy sobie pozwolić. Warto uwzględnić odpowiedni bufor na potencjalny jeszcze wzrost oprocentowania lub rozważyć skorzystanie z opcji kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem. Zapraszamy do kontaktu z Infolinią naszego banku lub do dowolnej placówki, gdzie wyspecjalizowani doradcy pomogą przeanalizować rozważane oferty i wskazać te, które będą najlepiej dostosowane do potrzeb i możliwości klienta – mówi Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Bank Pekao w opcji EKO dom z dodatkowo obniżoną marżą nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów. Wystarczy tylko, że kupowany dom jest wyposażony w przynajmniej jedną z trzech instalacji: pompę ciepła, kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne. Natomiast przy kredycie budowlano-hipotecznym, instalacje muszą być ujęte w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe.

Decydując się zaś na kredyt ze stałym oprocentowaniem, będzie ono wyższe, ale klient zyskuje pewność, że ustalona wartość stopy procentowej, a więc także wysokość comiesięcznej raty kredytu hipotecznego nie zmieni się przez okres pierwszych 5 lat (60 rat) jego spłaty. Kredytobiorcy mogą przedłużyć spłaty w oparciu o stałą stopę na kolejne 5-letnie okresy, zgodnie z obowiązującą na dzień składania wniosku ofertą banku.

Oferta specjalna na kredyty hipoteczne w Banku Pekao jest ważna do 31 marca 2022 r., Klienci, którzy nie mają czasu na wizytę w oddziale lub w czasie pandemii obawiają się załatwiania formalności w placówce, mogą wybrać zdalny kontakt z doradcą hipotecznym banku, który przeprowadzi ich przez cały proces bez konieczności wychodzenia z domu. Wniosek kredytowy oraz wszelkie inne potrzebne dokumenty można przesłać mailowo lub z wykorzystaniem bankowości internetowej Pekao24, a wizyty w placówce ograniczyć do jednej – finalnej, podczas której podpisywana jest umowa.

Dla oprocentowania zmiennego. RRSO 6,57%

Źródło: Pekao