Polecamy

PKO BP - Klienci korporacyjni i samorządowi PKO Banku Polskiego mogą teraz używać Google Pay

  • Użytkownicy kart korporacyjnych PKO Banku Polskiego mogą płacić zbliżeniowo za pomocą Google Pay.

  • Do Google Pay można podpiąć wybrane karty korporacyjne Visa i Mastercard - debetowe, przedpłacone, kredytowe oraz obciążeniowe.

  • Google Pay to szybka, wygodna i bezpieczna metoda mobilnych płatności urządzeniami z systemem Android.

Użytkownicy kart korporacyjnych PKO Banku Polskiego mogą teraz korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych Google Pay. Usługa jest dostępna na urządzeniach z systemem Android. Do Google Pay można podpiąć wybrane karty płatnicze klientów korporacyjnych i samorządów: debetowe, debetowe typu przedpłaconego, kredytowe i obciążeniowe – zarówno Visa, jak i Mastercard.

Dzięki usłudze można płacić w internecie i w aplikacjach bez konieczności podawania danych do płatności. Możliwa jest także wypłata gotówki w bankomatach, które mają funkcję zbliżeniową.
 

- Wdrożyliśmy kolejne udogodnienie dla klientów korporacyjnych i samorządowych. Używając do płacenia smartfona czy zegarka z Google Pay mogą teraz jeszcze sprawniej zarządzać swoimi firmowymi wydatkami i dokonywać transakcji zbliżeniowo wszędzie tam, gdzie wygodnie będzie im płacić za pomocą mobilnych urządzeń. Taki elektroniczny portfel na pewno przyda się w firmie jako kolejna praktyczna i bezpieczna funkcja, ułatwiająca życie pracownikom i menedżerom - mówi Mariusz Dąbrowski, dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych.

Żeby aktywować Google Pay na swoim smartfonie, trzeba pobrać tę aplikację ze sklepu Google Play, kliknąć „Dodaj formę płatności” (albo „Dodaj kartę”), a następnie wpisać dane karty lub ją zeskanować za pomocą aparatu w telefonie i uzupełnić te dane o kod CVV2/CVC2. Po zaakceptowaniu warunków użytkowania klient dostanie SMS z kodem weryfikacyjnym do wpisania w aplikacji.
 
Wśród kart dostępnych dla klientów korporacyjnych PKO Banku Polskiego znajduje się najbardziej prestiżowa biznesowa karta kredytowa - PKO Visa Business Credit Premium. Jest zbudowana ze stopów metali i ma posrebrzane krawędzie. Kartę wyróżnia wyjątkowy wygląd: matowe tło zostało pokryte specjalną powłoką premium printing zabezpieczającą przed zarysowaniami, a skarbonka z logo banku w fortepianowej czerni nadaje całości elegancję. Numer karty oraz dane użytkownika są umieszczone na odwrocie.
 
PKO Bank Polski obsługuje obecnie 15 tysięcy klientów korporacyjnych i ok. 280 klientów samorządowych, którzy mogą liczyć na profesjonalną i specjalistyczną pomoc doradców oraz kompleksową ofertę produktów bankowości transakcyjnej, takich jak: karty płatnicze, systemy identyfikacji płatności masowych, rachunki skonsolidowane, przelewy płacowe, czy rozwiązania wspierające obrót gotówką.
 
Źródło: PKO Bank Polski