Polecamy

PKO BP - wsparcie branży stolarki otworowej

  • PKO Bank Polski udzielił kredytu inwestycyjnego firmie Eko-Okna S.A., producentowi stolarki otworowej.

  • Kredyt zostanie przeznaczony m.in. na budową nowoczesnej hali produkcyjnej i rozwój działalności biznesowej klienta.

  • W Europie rośnie zapotrzebowanie na energooszczędną stolarkę, która jest polską specjalnością eksportową.

PKO Bank Polski finansuje kredyt inwestycyjny na rozwój działalności biznesowej firmy Eko-Okna S.A., producenta stolarki otworowej. Umowa kredytu o wartości ponad 142 mln zł, pozwoli sfinansować m.in. budowę nowej hali produkcyjnej w Kornicach w województwie śląskim, w powiecie raciborskim. Planowane inwestycje to odpowiedź spółki na rosnące w Europie zapotrzebowanie na energooszczędną stolarkę i związaną z tym potrzebę unowocześniania produkcji.

- Stolarka otworowa jest polską specjalnością eksportową. Nasz kraj jest jej największym europejskim producentem, a od 2015 r. również numerem jeden pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. Dlatego cieszymy się, że PKO Bank Polski jest dla Eko-Okna S.A. cenionym partnerem w biznesie. Mamy nadzieję, że nowe finansowanie, nad którym pracował nasz zespół korporacyjny, pozwoli firmie dalej rozwijać swoje zaplecze technologiczne, dynamizować sprzedaż i rozszerzać ofertę zgodnie z aktualnymi trendami – mówi Arkadiusz Piecha, Dyrektor Regionalnego Centrum Korporacyjnego w Katowicach.

Firma Eko-Okna S.A. jest największym producentem stolarki otworowej w Europie. Firma posiada zespół wykwalifikowanych pracowników oraz zaawansowane technologicznie wyposażenie parku maszynowego, dzięki którym powstają wysokiej jakości produkty doceniane na rynku lokalnym i 35 rynkach zagranicznych. Za sukcesem w branży stoi już prawie dwudziestopięcioletnie doświadczenie w produkcji, współpraca z globalnymi producentami i dostawcami oraz nastawienie na nieustanny rozwój i reagowanie na potrzeby klientów. Firma jest laureatem wielu nagród, w tym drugiego miejsca w rankingu "Diamentów FORBES 2022". Co więcej, Eko-Okna aktywnie działa na rzecz odpowiedzialności społecznej, angażując się w działalność charytatywną dzięki Fundacji Nasze Dzieci – Edukacja, Zdrowie, Wiara.
 
PKO Bank Polski dzięki bogatej ofercie, zindywidualizowanemu podejściu do potrzeb klientów oraz profesjonalnej obsłudze jest wiodącym partnerem polskiej przedsiębiorczości. Obecnie obsługuje ok. 15 tysięcy klientów korporacyjnych. Fundamentem dopasowanej współpracy z klientami biznesowymi, oprócz specjalistycznego doradztwa, jest bankowość transakcyjna. Podstawowe produkty z tego zakresu to m.in.: bankowość elektroniczna, karty płatnicze, systemy identyfikacji płatności masowych, rachunki skonsolidowane, przelewy płacowe, czy rozwiązania wspierające obrót gotówką. PKO Bank Polski proponuje klientom także instrumenty wspierające wymianę handlową, takie jak akredytywy, gwarancje i inkasa, które zabezpieczają transakcje biznesowe.
 
Źródło: PKO Bank Polski