Polecamy

Alior Bank - udostępnienie bankowości elektronicznej i mobilnej w języku ukraińskim

Zgodnie z zapowiedzą Alior Bank w najbliższych dniach udostępni aplikację mobilną - Alior Mobile i bankowość internetową - Alior Online w języku ukraińskim. W celu łatwiejszej komunikacji wcześniej przetłumaczona została również strona internetowa. Są to jedne z wielu działań podjętych przez bank na rzecz pomocy obywatelom ukraińskim.

Alior Bank umożliwił obywatelom Ukrainy otwieranie konta w oddziałach i placówkach partnerskich jedynie przy okazaniu jednego z wymienionych dokumentów: paszportu, Karty Pobytu lub Tymczasowego Zaświadczenia Tożsamości Cudzoziemca. Bank nie będzie pobierał opłat za prowadzenie rachunku i kart płatniczych przez okres 12 miesięcy. W ramach „Konta Jakże Osobistego” i Konta Internetowego, obywatele Ukrainy mają do wyboru różne korzyści m.in. bezpłatne wypłaty z bankomatów. W ramach wsparcia dla Ukraińców, Alior Bank będzie zwracał prowizję za przelewy na ukraińskie konta. Bank przygotował także korzystną ofertę Kantoru Walutowego.

Alior Bank i pracownicy angażują się również w pomoc humanitarną, która jest transportowana do Ukrainy. Największy udział w tym względzie należy do oddziału w Przemyślu, który aktywnie pomaga obywatelom Ukrainy, przekraczającym granicę Polski w Medyce i Korczowej. Wszelkie działania zespołu z Przemyśla są koordynowane z władzami miasta.

Bank pracuje nad kolejnymi udogodnieniami, które będą sukcesywnie wdrażane.