Polecamy

mBank - W aplikacji mobilnej mBanku można otworzyć konto z e-dowodem

Rok temu mBank umożliwił otwarcie konta z wykorzystaniem e-dowodu, za pośrednictwem strony internetowej banku. Teraz, jako pierwszy w Polsce, daje taką możliwość także w swojej aplikacji mobilnej.

Aby otworzyć konto z e-dowodem należy pobrać aplikację mobilną banku i wskazać datę wydania swojego dokumentu tożsamości. E-dowody funkcjonują od 4 marca 2019 r. Jeśli klient ma taki dowód, to aplikacja automatycznie wskaże mu ścieżkę otwarcia rachunku z jego wykorzystaniem. Następnie klient podaje numer CAN (znajdzie go na e-dowodzie) oraz PIN do e-dowodu. Jeżeli go nie pamięta nadal może otworzyć konto w aplikacji, ale bank poprosi, na dalszym etapie procesu, o zrobienie selfie i nagranie dwóch krótkich filmów z różnymi gestami.
 
Następnie klient przykłada dowód do telefonu (ważne by miał w smartfonie włączone NFC), a aplikacja automatycznie odczytuje dane z dokumentu. Potem wystarczy już tylko uzupełnić brakujące informacje we wniosku i zaakceptować warunki umowy o prowadzenie rachunku wpisując w aplikacji kod przesłany do klienta w SMS-ie. Konto jest aktywne natychmiast po zaakceptowaniu umowy.
 
Nowy sposób otwarcia rachunku możliwy jest dzięki wykorzystaniu technologii eDO App, której twórcą i właścicielem jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Obecnie z e-dowodów korzysta już ponad 7 mln osób. 
Proces otwarcia rachunku przez e-dowód to kolejny sposób uruchomienia konta dostępny w bezpośrednio w aplikacji mobilnej mBanku. Od czerwca 2020 roku klienci mogą otworzyć rachunek w apce za pomocą selfie.
 
Źródło: mBank