Polecamy

ING - Oferty specjalne OKO Bonus i „Bonus na start” w ING

ING Bank Śląski przygotował dwie oferty specjalne kierowane  zarówno do oszczędzających z ING, jak i do nowych klientów. Od 15 marca klienci będą mogli skorzystać z oprocentowania w wysokości 2% przez 3 miesiące. Promocja trwa do 28 marca.

  • Dla osób, które jeszcze nie oszczędzają z ING, bank przygotował ofertę „Bonus na start” z oprocentowaniem 2% przez 3 miesiące od założenia konta dla kwot poniżej 200 000 zł. By z niej skorzystać należy założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN w ofercie specjalnej „Bonus na start” i spełnić warunki opisane w regulaminie tej oferty. Z oferty można skorzystać do 28 marca br.

  • Dla klientów, którzy już oszczędzają z ING, przygotowana została oferta specjalna „OKO Bonus” z oprocentowaniem 2% przez 3 miesiące od założenia konta, dla nowych środków do 200 000 zł. Aby z niej skorzystać wystarczy do 28 marca założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus i wpłacać na nie nowe środki.

Po zakończeniu promocji, środki będą oprocentowane na poziomie standardowego oprocentowania na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, które od 28 kwietnia będzie wynosiło 0,5%. Więcej informacji na stronie: https://www.ing.pl/indywidualni/inwestycje-i-oszczednosci/konto-oszczednosciowe

Przypomnijmy, że ING Bank Śląski podjął decyzję o podwyższeniu oprocentowania Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN i Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium w PLN z 0,05% do 0,5%. Wyższe oprocentowanie będzie obowiązywać od 28 kwietnia 2022 roku. Oprócz wyższego oprocentowania na OKO w PLN, wzrośnie również oprocentowanie środków na rachunkach Smart Saver oraz Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Rachunek Smart Saver umożliwia oszczędzanie niewielkich kwot przy okazji wykonywania transakcji płatniczych. Posiadacz Smart Saver wybiera jeden z dwóch sposobów wyliczania odkładanej kwoty z konta osobistego na ten rachunek. Może zadeklarować do jakiej kwoty mają się zaokrąglać transakcje lub jaki ich procent będzie się odkładał. Od 28 kwietnia oszczędności na rachunku Smart Saver w kwocie do 5 000 zł będą oprocentowane na poziomie 2% (obecnie 1,6%), a dla kwot powyżej 5 000 zł wyniesie ono 0,5% (obecnie 0,05%). Środki zgromadzone na IKZE będą oprocentowane na poziomie 1% (obecnie 0,3%).

Podane oprocentowanie jest zmienne, obliczane w skali roku.

Źródło: ING Bank Śląski