Polecamy

mBank - Weryfikacja tożsamości z eDO App dla klientów korporacyjnych mBanku

Klienci korporacyjni mBanku mogą zweryfikować swoją tożsamość cawą elektroniczną, czyli tzw. e-dowodów, które w połączeniu z aplikacją eDO App, dostarczaną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, umożliwiają zdalne potwierdzanie tożsamości.

Klienci korporacyjni mBanku zyskali możliwość potwierdzania tożsamości pełnomocnika całkowicie zdalnie, bez konieczności wizyty w placówce banku czy u doradcy. Do weryfikacji tożsamości dochodzi dzięki użyciu e-dowodu i 4-cyfrowego PIN-u nadawanego w urzędzie podczas odbioru dokumentu. Użytkownik może z jego pomocą zdalnie potwierdzić swoje dane osobowe w systemie bankowości korporacyjnej mBanku, jak również zdalnie je zaktualizować.
Aby to zrobić klient loguje się do mBank CompanyNet i wybiera opcję weryfikacji e-dowodem. Następnie skanuje widoczny kod QR przy użyciu aplikacji eDO App. W następnym kroku użytkownik przykłada telefon tylną stroną do e-dowodu w celu odczytu danych z warstwy cyfrowej dokumentu i akceptuje operację 4-cyfrowym PIN-em. Po poprawnej weryfikacji użytkownik uzyskuje pełen dostęp do systemu mBank CompanyNet.  
W celu skorzystania z usługi użytkownik musi posiadać:
  • e-dowód,
  • 4-cyfrowy PIN do e-dowodu,
  • telefon z NFC,
  • aplikację mobilną eDO App,
  • dostęp do internetu.
E-dowód jest kolejną metodą potwierdzenia tożsamości online w mBank CompanyNet. Dotychczas oferowane formy weryfikacji danych osobowych obejmowały certyfikat kwalifikowany oraz posiadanie konta detalicznego w mBanku. Bez wychodzenia z domu mBank umożliwia też zakładanie rachunku firmowego czy całkowicie zdalne otwarcie firmy.
eDO App to aplikacja, która umożliwia powszechne wykorzystanie warstwy elektronicznej e-dowodu. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych – producent polskich dokumentów i banknotów. To narzędzie przydatne w kontaktach z administracją oraz w usługach komercyjnych. Aplikację eDO App można pobrać ze sklepów Google Play, App Store oraz AppGallery na smartfony z systemami Android i iOS. Jest dostępna dla systemu Android (wersja 6.0 i nowsze) i systemu iOS (wersja 13.2 i nowsze, od iPhone 7 i nowszych).
 
Źródło: mBank