Polecamy

PKO BP - kontynuacja współpracy z Exide Technologies

  • PKO Bank Polski zacieśnił współpracę z Exide Technologies, producentem światowej klasy rozwiązań z zakresu magazynowania energii dla motoryzacji i przemysłu, podpisując umowę długoterminowego finansowania

  • Współpraca pomiędzy firmami rozszerza się na skalę europejską

  • PKO Bank Polski wspiera klientów w rozwoju i obsłudze rynków międzynarodowych

PKO Bank Polski rozszerzył współpracę z Exide Technologies, podpisując nową umowę długoterminowego finansowania oraz umowę na prowadzenie i obsługę rachunków dla podmiotów z grupy. PKO Bank Polski od wielu lat wspiera rozwój spółki Exide Technologies w Polsce. Wraz z podpisaniem nowej umowy finansowania, partnerstwo biznesowe rozszerza się teraz na skalę europejską - w tym istotnie zwiększa się współpraca operacyjna z wykorzystaniem m.in. oddziału PKO Banku Polskiego we Frankfurcie.

- Exide Technologies dostarcza światowej klasy rozwiązania z zakresu magazynowania energii, które są pionierskie w branży pod względem jakości i wydajności. Exide Technologies stawia na innowacje i lepszą przyszłość w każdym obszarze swojej działalności – od motoryzacji po rozległe sieci telekomunikacyjne. Dziękujemy grupie Exide za zaufanie i współpracę nie tylko przy tej transakcji, która potwierdza, że wspieramy swoich klientów w rozwoju i obsłudze rynków międzynarodowych – mówi Przemysław Marchwicki, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Poznaniu.

Exide Technologies (exidegroup.com), z siedzibą pod Paryżem, we Francji, jest wiodącym dostawcą zaawansowanych rozwiązań magazynowania energii dla rynków motoryzacyjnych i przemysłowych. Projektuje, produkuje i wdraża zaawansowane technologicznie akumulatory wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle – motoryzacyjnym, terenowym, transportowym, kolejowym, wojskowym czy maszyn stacjonarnych. Exide Technologies zaopatruje światowe rynki w najnowocześniejsze technologie akumulatorowe, dostarcza know-how oraz usługi dodane pod szyldem wielu znanych marek. Jako producent oryginalnego sprzętu dla liderów produkcji przemysłowej i motoryzacyjnej, firma Exide Technologies była zaangażowana w powstanie wielu przełomowych rozwiązań w zakresie magazynowania energii, które przyczyniają się do rozwoju innowacji na rynku.
 
PKO Bank Polski jest obecny za granicą poprzez oddziały korporacyjne - w Czechach, Niemczech, Słowacji, a wkrótce także w Rumunii. W ofercie zagranicznych oddziałów PKO Banku Polskiego znajduje się pełna paleta usług i produktów dla klientów korporacyjnych, obejmująca m.in.: bankowość transakcyjną (w tym międzynarodowy cash pooling), bankowość elektroniczną, produkty skarbowe, trade finanse czy kredyty korporacyjne. Eksporterzy potrzebują stabilnego i zaufanego partnera, który w złożonym procesie wychodzenia na zagraniczne rynki wspiera ich zarówno swoją ofertą finansową, jak i wiedzą analityczną.
 
Źródło: PKO Bank Polski