Polecamy

PKO BP - PKO Bank Polski pomaga zarządzać finansami mniejszych samorządów

  • Do grona samorządów, które obsługuje PKO Bank Polski, dołączyły właśnie cztery gminy, w tym Gmina Darłowo i Gmina Wiśniewo.

  • Bezpieczeństwo zdeponowanych środków, nowoczesna bankowość internetowa, kompleksowa oferta produktów z zakresu cash management, a także najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne – to elementy, które samorządy cenią szczególnie.

  • PKO Bank Polski obsługuje ok. 280 jednostek samorządu terytorialnego, a ofertę elastycznie dopasowuje do potrzeb samorządów wszystkich szczebli.

Do grona samorządów, które obsługuje PKO Bank Polski, dołączyły właśnie cztery gminy, w tym Gmina Darłowo i Gmina Wiśniewo. Bezpieczeństwo zdeponowanych środków, nowoczesna bankowość internetowa, kompleksowa oferta produktów z zakresu cash management, a także najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne – to elementy, które samorządy cenią szczególnie. PKO Bank Polski obsługuje ok. 280 jednostek samorządu terytorialnego, a ofertę elastycznie dopasowuje do potrzeb samorządów wszystkich szczebli.

- Oferta PKO Banku Polskiego jest odpowiedzią na potrzeby samorządów, nie tylko tych największych jak województwa czy duże miasta, ale także mniejszych - powiatów, gmin miejskich i wiejskich. Dlatego cieszę się, że do grona naszych partnerów dołączyły cztery nowe gminy. Budujemy partnerskie relacje dzięki profesjonalnej obsłudze doradców na terenie całej Polski. Pomagamy w zarządzaniu płynnością, oferując pełen wachlarz nowoczesnych usług. Systematycznie rozwijamy naszą bankowość internetową iPKO biznes, której funkcje pozwalają samorządom obniżyć koszty i usprawniać procesy - mówi Mariusz Noch, dyrektor Departamentu Klienta Sektora Publicznego w PKO Banku Polskim.

- Bardzo dobrze oceniamy wdrożenie współpracy z PKO Bankiem Polskim, począwszy od przygotowania dokumentacji, przez szkolenia, po bieżącą pomoc doradcy. Szczególnie cenimy możliwość uruchamiania usług z poziomu bankowości elektronicznej iPKO biznes, np. wniosek online o dodanie rachunku pomocniczego. W naszej gminie sprawdziła się także usługa wpłat zamkniętych do wrzutni online, która jest dla nas nowym rozwiązaniem. W każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc doradcy, z czego z przyjemnością korzystamy – mówi Iwona Rejniak, sekretarz gminy Wiśniewo.

 - Przeniesienie kont bankowych oraz obsługa budżetu gminy do innego, dużego banku było dla naszego samorządu nowym wyzwaniem. Dotychczas korzystaliśmy z lokalnego, mniejszego banku, zatem istotne było dla nas indywidualne podejście do klienta. Oferta PKO Banku Polskiego odpowiadała naszym oczekiwaniom, pracownicy okazali się otwarci i bardzo pomocni w procesie zawarcia umowy, wdrożenia i obsługi bankowości internetowej, jak i dalszej współpracy. Jako samorząd jesteśmy bardzo zadowoleni z nowoczesnych biznesowych narzędzi bankowych, jakie zostały u nas wdrożone. Mogę z całą pewnością potwierdzić fakt, że PKO Bank Polski jest przyjazny samorządom, a moje wcześniejsze obawy dotyczące zmiany banku całkowicie się nie potwierdziły – podkreśla Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo.
 
PKO Bank Polski współpracuje z samorządami zarówno w zakresie finansowania, jak i obsługi depozytowo-transakcyjnej. Bank rozwija produkty i usługi dla sektora publicznego oraz skutecznie poszukuje nowych narzędzi wspomagających zarządzanie finansami samorządów. W PKO Banku Polskim samorządy mogą korzystać z usług, które usprawniają procesy i pozwalają obniżyć koszty, takich jak m.in. usługa konsolidacji sald, usługa identyfikacji płatności przychodzących (np. z tytułu podatków) przy zastosowaniu rachunków wirtualnych (PKO Rachunki Wirtualne), możliwość uruchamiania nowych usług z poziomu bankowości elektronicznej iPKO biznes, zdalne otwieranie i zamykanie rachunków pomocniczych czy kompleksowa obsługa kart przedpłaconych do wypłaty świadczeń dla mieszkańców.
 
Źródło: PKO Bank Polski