Polecamy

 

 Pekao - Dobry Start z Bankiem Pekao od 1 lipca – wniosek o wypłatę świadczenia 300+

1 lipca br. rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu Dobry Start na rok szkolny 2022/2023. Wnioski można składać wyłącznie w formie elektronicznejKlienci Banku Pekao mogą złożyć wniosek 300+ wygodnie w bankowości internetowej Pekao24 oraz aplikacji PeoPay. W tym roku wnioski o wypłatę świadczenia 300+ są dostępne także dla obywateli Ukrainy.

Program Dobry Start wspiera 4,4 mln uczniów w Polsce[1]. To jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przysługuje rodzicom na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia (w przypadku orzeczenia o niepełnosprawności dziecka - do 24 roku życia), bez względu na dochód rodziny.

Warto pamiętać, że wnioski o świadczenie będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. wyłącznie drogą elektroniczną. Ponadto na podstawie art. 26 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, świadczenie Dobry Start przysługuje również obywatelom Ukrainy posiadającym PESEL. Aby złożyć wniosek w Banku Pekao wystarczy zalogować się na swoje konto internetowe w serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay i przejść cały proces. Zajmuje to zaledwie kilka minut.

- Bank Pekao wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadza takie rozwiązania aby proces składania wniosku przebiegł szybko i bezproblemowo. W tym roku chcemy dodatkowo wspierać naszych klientów z Ukrainy, dla których uruchomiliśmy ukraińskojęzyczną stronę dotyczącą programu Dobry Start oraz możliwość aplikowania o świadczenie w aplikacji mobilnej PeoPay czy bankowości elektronicznej – powiedział Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A.

Początek wakacji i okres składania wniosków o 300+ to idealny moment na założenie konta dla dziecka i naukę oszczędzania. Konto Przekorzystne z kartą i wypłatami z bankomatów w Polsce i za granicą są bezwarunkowo bezpłatne dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia. Warto wyposażyć dziecko jadące na obóz lub kolonię w pierwsze konto z kartą i aplikacją PeoPay – co zapewnia większe bezpieczeństwo niż gotówka w portfelu. Rodzic ma nadzór nad finansami dziecka w swojej aplikacji i dzięki temu w każdym momencie może zasilić konto dziecka dodatkowymi środkami.

Ponadto od 1 lipca do 28 sierpnia bank wprowadza kolejną edycję popularnej promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom, w której za otwarcie konta dziecko może otrzymać od banku pierwsze kieszonkowe o wartości do 100 zł. 50 zł trafi na konto dziecka, jeśli do 28 sierpnia 2022 r. rodzic założy dziecku Konto Przekorzystne i Mój Skarb oraz zapisze je do promocji. Może to zrobić online lub w dowolnym oddziale banku. Drugie 50 zł wpłynie po spełnieniu warunku aktywności, który uzależniony jest od wieku dziecka:

  • dziecko poniżej 6 lat na otwartym w promocji Koncie Przekorzystnym lub koncie oszczędnościowym Mój Skarb będzie posiadało ponad 100 zł w dniu 15 października 2022 r.
  • dziecko w wieku co najmniej 6 lat zrealizuje min. 3 transakcje kartą do konta.

Jeśli rodzic zdecyduje się otworzyć również konto oszczędnościowe Mój Skarb – to dziecko zyska wyższe oprocentowanie -  3,5% w skali roku przez 6 miesięcy do salda 3000 zł. Oferta ta obowiązuje do końca lipca 2022 r.

Więcej informacji na stronie:

https://www.pekao.com.pl/o-banku/stopka/program-dobry-start.html

[1] https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start

Źródło: Pekao