Polecamy

 

 mBank - Nowe usługi w aplikacji mobilnej

Płatności za parkingi w kilkudziesięciu miastach Polski oraz możliwość złożenia wniosku o świadczenie z programu Dobry Start (300+) mobilnie to nowe usługi w aplikacji dla klientów mBanku.

 

Mobilne płatności za parkingi mBank oferuje we współpracy z firmą SkyCash. Użytkownicy aplikacji mogą zapłacić za miejsce parkingowe w kilkudziesięciu miastach Polski, również na prywatnych parkingach.

Wystarczy zalogować się do aplikacji na iOS lub Android (wersja 3.54) i przejść do zakładki Usługi. Tam należy podać numer rejestracyjny auta, wybrać strefę i czas parkowania. Trzeba też pamiętać o oznaczeniu pojazdu – za przednią szybą po jej prawej stronie można umieścić identyfikator (do wydrukowania ze strony usługodawcy) lub zwykłą kartkę z hasłem „mobiParking”.

 
usluga parkingi w aplikacji mbank.png
 
Kolejne nowości w ramach usług dodatkowych (tzw. VAS) bank wprowadzi później w tym roku: w czwartym kwartale br. – płatności za autostrady, a w 2023 roku – bilety komunikacji miejskiej.
Do aplikacji – w zakładce Usługi – mBank dodał też wniosek o wsparcie z programu Dobry Start (300+) na wyprawkę szkolną. Do tej pory o to świadczenie wnioskować można było w serwisie transakcyjnym. Teraz ta możliwość dotyczy również aplikacji.
Wniosek o to świadczenie został włączony w aplikacji już 1 lipca br. (to dzień, od którego zaczęto przyjmować wnioski). W ciągu 10 dni klienci mBanku złożyli 80 tys. wniosków, w tym aż 41 proc. mobilnie.
 
Źródło: mBank