Polecamy

 

 Pekao - Lokaty w Pekao idą w górę. Oszczędzaj z Żubrem i zarabiaj na lokatach nawet 6,5 proc. w skali roku

Bank Pekao podbija stawkę i ponownie podnosi oprocentowanie lokat. Z nowej oferty mogą skorzystać wszyscy klienci, którzy przenoszą swoje oszczędności do banku, jak również klienci, którzy mają już w Pekao swoje środki. Lokaty na nowe środki można otworzyć z oprocentowaniem wynoszącym: 6,5 proc. w skali roku na 12 miesięcy, 6 proc. w skali roku na 9 miesięcy i 5,5 proc. w skali roku na 6 miesięcy.

W odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe Bank Pekao przygotował jeszcze atrakcyjniejszą ofertę depozytową. Od 11 lipca w placówkach banku dostępne jest wyższe oprocentowanie lokat na nowe środki. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci banku.

Równolegle Pekao podnosi oprocentowanie na Lokatach Standardowych. Od 18 lipca klienci będą mogli zyskać nawet 4,0 proc. na lokacie 12-miesięcznej otwartej w kanałach zdalnych. Jest to obecnie jedna z najwyższych stawek oprocentowania lokat terminowych w standardowej ofercie.

Klienci, którzy chcą cieszyć się jeszcze wyższym zyskiem, mogą skorzystać z oferty 7 proc. w skali roku na lokacie z funduszem inwestycyjnym. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy  ulokują połowę lokowanej kwoty w jeden z wybranych funduszy inwestycyjnych Pekao TFI. Oferta dostępna jest w placówkach banku i kanałach zdalnych.

Dla klientów, którzy preferują obsługę produktów bankowych poprzez aplikację mobilną, Bank Pekao oferuje Lokatę 5% PeoPay na 3 miesiące do 30 tys. zł z oprocentowaniem stałym wynoszącym 5 proc. w skali roku.

Lokaty z funduszem i promocyjną lokatę w aplikacji klienci mogą otwierać zarówno ze środków już posiadanych w Pekao, jak i nowych, transferowanych z innych banków. Oferty będą obowiązywać przez całe wakacje aż do 31 sierpnia.

Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z ponad 270 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Zróżnicowany profil działalności Banku Pekao jest wspierany przez wiodący na rynku bilans i profil ryzyka odzwierciedlony w najniższych kosztach ryzyka, silnych wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne (jest na drugim miejscu wśród 50 najbardziej odpornych banków w Europie w testach warunków skrajnych, przeprowadzonych przez EBA).

Od 1998 r. Bank Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i uczestniczy w kilku lokalnych (w tym WIG 20 i WIG) oraz międzynarodowych indeksach (w tym MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed). Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu dekady.

Źródło: Millennium