Polecamy

 

 Pekao - udzielenie nowego strategicznego finansowania Grupie Tauron

Bank Pekao S.A. w konsorcjum z 7 innymi bankami, podpisał umowę kredytu konsorcjalnego na kwotę 4 mld zł z Tauron Polska Energia. Kredyt musi spełniać określone w umowie z bankami wymogi ESG.

Środki z kredytu konsorcjalnego mogą być przeznaczone na refinansowanie istniejącego finansowania, finansowanie inwestycji w OZE oraz wydatków ogólnokorporacyjnych Grupy TAURON. Nie mogą natomiast trafić na finansowanie aktywów węglowych.

– Jesteśmy liderem w finansowaniu największych polskich firm i chcemy umacniać tę pozycję lidera. Tym bardziej cieszy nas, że mamy znaczący udział w finansowaniu Grupy Tauron, przyczyniając się do proekologicznej transformacji tego koncernu „Zielonego Zwrotu Taurona”, bo środki z kredytu mogą trafić m.in. na odnawialne źródła energii – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Pekao, odpowiedzialny za bankowość korporacyjną.

Zielony Zwrot TAURONA to strategia zakładająca skokowe zwiększenie mocy OZE. W 2025 roku Grupa Tauron planuje dysponować 1600 MW zainstalowanymi w elektrowniach wiatrowych, fotowoltaicznych i wodnych, a w 2030 roku 3700 MW. Będzie to stanowić ok. 80 proc. całego miksu wytwórczego Grupy.

Źródło: Pekao