Polecamy

Wystartowała nowa strona www Nest Banku

W październiku 2018 roku Nest Bank wprowadził całkiem nową platformę bankowości elektronicznej. Teraz przyszła kolej na odświeżenie serwisu internetowego. Przejrzysty i intuicyjny serwis ma ułatwić klientom komunikację z bankiem i pełnić rolę wirtualnego przewodnika po rodzinnych produktach Nest Banku.

nestbank_mockup_01.jpg

Nowy serwis to całkowite odświeżenie wizerunku Nest Banku w Internecie. Został on zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiego User Experience dla obecnych oraz przyszłych klientów banku – Dążymy do tego, aby być dla naszych klientów opiekuńczym przewodnikiem po świecie finansów. Naszym priorytetem było dostarczenie strony, która będzie dla nich przystępna, prosta i intuicyjna, a tym samym  skutecznie zaprezentuje rodzinną ofertę banku w rzeczywistości internetowej. Dlatego projektując serwis skupialiśmy się na łatwości odnalezienia informacji i intuicyjnej komunikacji wizualnej – mówi Bartosz Dziendziel Dyrektor Departamentu Marketingu w Nest Banku.
Nest Bank - Moja Firma.png

Nie tylko przyjazne UX, ale także zaawansowana technologia

Serwis zbudowany jest w oparciu o Kentico - zaawansowany CMS klasy Enterprice. Został on określony mianem Challenger w kategorii Web Content Management 2018 w Gartner Magic Quadrant. O wyborze rozwiązania opartego na Kentico zdecydowały preferowana przez bank technologia, rozbudowane możliwości zarządzania contentem, łatwość późniejszej rozbudowy serwisu internetowego i jego utrzymania. Ważnym argumentem były także możliwości, jakie  Kentico oferuje w zakresie marketingu (m.in. wbudowane moduły analityczne, testów A/B, personalizacji treści, marketing automation) Kentico zostało zintegrowane z wykorzystywanymi w Banku systemem CMS oraz platformą do zarządzania procesami biznesowymi.
nestbank_mockup_06.jpg

Prosta komunikacja i przyjazny design

Nest Bank skupił się nie tylko na unowocześnieniu strony, ale także na poprawie jej warstwy komunikacyjnej. Serwis został podzielony na dwie główne sekcje: finansów konsumenckich (Dla Ciebie i rodziny) oraz finansów firmowych (Dla Twojej firmy). Taki sposób komunikacji ułatwia użytkownikowi poruszanie się po serwisie oraz skraca czas poszukiwania interesujących go produktów. Unikalnym rozwiązaniem jest zakładka Moja Rodzina. Zebrano w niej wszystkie informacje niezbędne w porządkowaniu finansów rodzinnych: konta, kredyty, oszczędności, a także instrukcje dotyczące składania wniosku o 500+  czy Dobry Start 300 dla ucznia.
W trosce o jak najlepszy komfort użytkownika strona Nest Banku powstała w oparciu o technologię RWD (Responsive Web Design). Tym samym automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana Zdjęcia zastąpiono autorskimi rysunkami, które sprawiają, że witryna jest bardziej przejrzysta i intuicyjna.  Dedykowane ikony oraz ilustracje na stronę przygotowała agencja ASAP&ASAP.
Prace nad wdrożeniem nowego serwisu internetowego Nest Banku realizowane były w metodyce Agile w ścisłej współpracy zespołu po stronie banku oraz dostawców: Ideacto, Unity Group i Digital Hill. Pierwsza z firm odpowiadała za projekt funkcjonalny, druga przeprowadziła wdrożenie technologiczne, a ostatnia zapewniła wsparcie w zakresie migracji serwisu pod kątem SEO.