Polecamy

Mobilne terminale mPos dla przedsiębiorczych

Santander Bank Polska wprowadził do oferty kieszonkowe, mobilne terminale mPos, umożliwiające przedsiębiorcom przyjmowanie transakcji bezgotówkowych wszystkimi rodzajami kart płatniczych. 

mPos to idealne rozwiązanie dla firm prowadzących działalność w ruchu. Dzięki integracji ze smartfonem lub tabletem klient może przyjmować płatności w dowolnym miejscu i zdalnie zarządzać swoją firmą. Co ważne, decydując się na terminal mobilny w Programie Polska Bezgotówkowa w Santander Bank Polska, przedsiębiorca otrzymuje go za 0 zł na własność.

Potencjał do wzrostu

Polacy coraz częściej płacą kartami, a przedsiębiorcy szybko reagują na zmiany na rynku i instalują terminale płatnicze. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że na koniec 2018 r. liczba kart płatniczych przekroczyła 41 milionów, a wartość transakcji zrealizowanych za ich pośrednictwem wyniosła 191,75 mld zł, co oznacza wzrost o 11,8% r/r. Rynek oferuje więc ogromny potencjał dla przedsiębiorców.

– Liczba terminali w Polsce na 1 tys. mieszkańców zbliża się do średniej unijnej. Jednak wciąż wiele punktów usługowych oferuje klientom możliwości płacenia wyłącznie przy użycia gotówki, podczas gdy klienci coraz chętniej używają kart płatniczych. Aby nadążyć za ich potrzebami, przedsiębiorcy powinni inwestować w rozwiązania umożliwiające płatności bezgotówkowe. mPos to nowoczesne i łatwe w obsłudze urządzenie. Wprowadzając je do naszej oferty, chcemy pomóc lokalnym firmom w rozwoju ich działalności, poprzez umożliwienie tworzenia przewag konkurencyjnych w obszarze płatności, a tym samym zwiększenie obrotów dzięki transakcjom bezgotówkowym – komentuje Piotr Termena, odpowiedzialny za rozwój biznesu w Santander Bank Polska.

Terminal w kieszeni

Terminal płatniczy mPos to proste rozwiązanie stworzone z myślą o małych i średnich firmach oraz specjalistach, którzy realizują zlecenia u klientów.

Podstawową zaletą mPos jest jego mobilność oraz małe, kieszonkowe rozmiary. W przeciwieństwie do tradycyjnych terminali, urządzenie nie musi być przypisane do jednego miejsca i na stałe połączone z internetem stacjonarnym. Nie wymaga również stałego podłączenia do zasilacza. Aby z niego korzystać, wystarczy skonfigurować mPos z tabletem czy smartfonem z dostępem do sieci. mPos umożliwia przyjmowanie płatności wykonywanych wszystkimi rodzajami kart płatniczych, w tym transakcji bez fizycznego użycia karty, transakcji zbliżeniowych oraz wykonywanych innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak Google Pay i Apple Pay.