Polecamy

ING ogłasza współpracę z blinkee.city

ING Bank Śląski oraz blinkee.city podpisały umowę o partnerskiej współpracy w zakresie rozbudowy ogólnodostępnej usługi sharingowej sieci skuterów i hulajnóg elektrycznych. Pierwsze pojazdy będzie można wypożyczyć już 15 maja 2019 roku, w Katowicach.

W pierwszym etapie współpracy ING Banku Śląskiego z blinkee.city zostanie udostępnionych 50 skuterów w Katowicach. Docelowo flota w Katowicach będzie liczyła 100 skuterów oraz 100  hulajnóg. W następnym etapie zostanie udostępnionych 200 skuterów i 100 hulajnóg w Warszawie. Projekt będzie rozwijany również w kolejnych lokalizacjach.

W ING wspieramy projekty związane z ochroną środowiska. Wierzymy, że dzięki temu realnie pomagamy naszym klientom w transformacji energetycznej. Chcemy skupić się na rozwijaniu usługi w dużych aglomeracjach, gdzie smog oraz problemy komunikacyjne mają największy wymiar. Naszym zdaniem współdzielenie to właściwa droga do upowszechnienia takich nowoczesnych rozwiązań i budowy smart cities - powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Połączył nas  wspólny cel - ułatwienie życia mieszkańcom wielkich aglomeracji. Dajemy możliwość szybkiego i ekologicznego przejazdu przez zatłoczone miasto.  Współpraca z bankiem, któremu bliskie są ekologiczne wartości jest dla blinkee.city wielkim wsparciem – dodał Paweł Maliszewski, współzałożyciel blinkee.city

Szacowany zasięg w pełni naładowanego skutera to około 60/70 km. Skutery są dwuosobowe a w każdym kufrze użytkownik znajdzie 2 kaski i jednorazowe czepki higieniczne.

Wypożyczanie pojazdów będzie możliwe poprzez aplikację blinkee.city dostępną w sklepach iOS i Android.

Uczestnicy European Startup Days oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach mogą przetestować pojazdy już 14 i 15 maja, w godzinach od 10:00 do 17:00 bez opłat, po pobraniu aplikacji blinkee.city

Szczegóły na stoisku ING Banku Śląskiego przed Spodkiem.

Standardowe koszty wypożyczenia pojazdów kształtują się następująco:

  • Skutery: 0,69zł za minutę lub maksymalna opłata dzienna 89 zł;
  • Hulajnogi: opłata podstawowa 2,50zł + 0,49zł za minutę.