Polecamy

Visa i Currencycloud będą wspólnie tworzyć nowe doświadczenia płatnicze przy transakcjach transgranicznych i podczas podróży zagranicznych

Dzięki nowemu partnerstwu klienci i partnerzy Visa zyskają możliwość oferowania podróżnym innowacyjnych, cyfrowych rozwiązań płatniczych typu digital-first, w tym portfeli wielowalutowych i wysyłania w czasie rzeczywistym powiadomień o kursie wymiany.

Londyn, 7 czerwca 2019 r. – Visa Inc. (NYSE: V) i Currencycloud, korporacyjna platforma płatności, ogłosiły zawarcie partnerstwa mającego na celu tworzenie kolejnych innowacji w obszarze płatności
transgranicznych oraz płatności realizowanych podczas podróży zagranicznych. Porozumienie wpisuje się w dążenie Visa do udostępnienia cyfrowych płatności, których można dokonywać w sposób bezpieczny i płynny w kraju i za granicą.

Klienci Visa oraz jej partnerzy z sektora bankowego i branży fintech będą odtąd mogli wykorzystywać działającą w chmurze platformę płatniczą Currencycloud. Rozwiązanie to pozwoli im oferować klientom takie usługi jak portfele wielowalutowe czy wysyłanie w czasie rzeczywistym powiadomień o kursie wymiany. Posiadacze kont w Visa będą mogli poczuć się pewniej podczas zagranicznych podróży, dzięki możliwości łatwiejszego dostępu do informacji o środkach finansowych i lepszej kontroli nad swoimi wydatkami.

„Dzisiaj co piąta płatność jest transakcją transgraniczną, na przykład realizowaną przez konsumenta podczas podróży zagranicznej czy w trakcie zakupów online u międzynarodowego sprzedawcy” – powiedziała Charlotte Hogg, CEO, Europe w Visa. „Postawiliśmy sobie za cel wspieranie naszych klientów w odpowiadaniu na rosnące zapotrzebowanie na sprawne, proste i bardziej wygodne płatności transgraniczne, co uprości posiadaczom kart Visa zarządzanie pieniędzmi podczas podróży. Dzięki partnerstwu z Currencycloud nasi klienci zyskają możliwość oferowania innowacyjnego i konkurencyjnego rozwiązania typu digital-first, które w dalszej perspektywie zapewni konsumentom i posiadaczom kart większą kontrolę nad płatnościami cyfrowymi – zarówno w kraju, jak i za granicą”.

„Currencycloud powstało po to, by uprościć płatności międzynarodowe” – powiedział Mike Laven, CEO Currencycloud. „Ponieważ ekosystemem płatniczy staje się coraz bardziej zintegrowany, banki stają przed koniecznością zapewnienia konsumentom coraz lepszego doświadczenia użytkownika. Dzięki naszemu partnerstwu z Visa zyskamy możliwość wprowadzenia naszego rozwiązania na ogromną skalę. Nasze zaawansowane API zapewniają łatwiejszy dostęp do informacji na temat międzynarodowych transakcji i kontrolę nad nimi. Te możliwości, w powiązaniu z zasięgiem działania Visa, stworzą nowemu pokoleniu konsumentów lepsze doświadczenie płatnicze w przypadku transakcji realizowanych za granicą”.

Rynek płatności międzynarodowych nieustannie rośnie – według szacunków, do 2020 roku wartość transgranicznego handlu internetowego ma sięgnąć 900 miliardów dolarów, co stanowić będzie ponad jedną piątą całkowitej wartości handlu online[1]. Dzięki partnerstwu Visa i Currencycloud konsumenci płacący kartami Visa będą mogli korzystać z rozwiązań znacznie ułatwiających dokonywanie płatności za granicą.

W początkowym okresie partnerstwo polegać będzie na udostępnieniu przez Currencycloud przyjaznej dla deweloperów platformy. Umożliwi ona zakup obcej waluty z wyprzedzeniem lub będzie wysyłać powiadomienia o kursie wymiany w czasie rzeczywistym, gdy posiadacz karty Visa będzie jej używać za granicą.

Współpraca z Currencycloud to kolejne partnerstwo Visa z innowacyjnym podmiotem działającym w ekosystemie płatności. Będąc globalnym liderem technologii płatniczych, Visa nieustannie przygląda się wszelkiego rodzaju technologiom – w szczególności takim, które mają potencjał rozwoju cyfrowych płatności i przyniesienia korzyści klientom Visa i konsumentom korzystających z ich usług. W ostatnim czasie Visa ogłosiła zawiązanie partnerstw polegających na zainwestowaniu w między innymi: Minna Technologies, Bankable, Klarna i solarisBank.

###

O Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE: V) to światowy lider płatności cyfrowych. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Nasza nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych i skutecznych płatności na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Niesłabnący nacisk, jaki firma kładzie na innowacyjność, sprzyja szybkiemu wzrostowi handlu z wykorzystaniem wszelkich urządzeń połączonych z internetem, a także realizacji wizji przyszłości bezgotówkowej – dla każdego i w każdym miejscu. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu. Więcej informacji znajduje się na stronach www.visaeurope.com i www.visa.pl, na blogu vision.visaeurope.com oraz na Twitterze @VisaNewsEurope i @Visa_PL.

O Currencycloud

Technologia Currencycloud otwiera światową gospodarkę na możliwości platform płatniczych przyszłości. Infrastruktura płatności transgranicznych B2B umożliwia firmom stworzenie klientom rewelacyjnego doświadczenia płatniczego za pośrednictwem jednego rozwiązania polegającego na prostym i elastycznym podłączeniu API. Currencycloud powstało w 2012 roku i ma siedzibę w Londynie. Działając na regulowanym rynku w Europie, USA i Kanadzie, Currencycloud przetworzyło dotąd transakcje o wartości ponad 50 miliardów dolarów realizowanych do przeszło 180 krajów. Currencycloud współpracuje na całym świecie z bankami i fintechami, w tym Starling Bank, Standard Bank South Africa, Travelex i Klarna. www.currencycloud.com

 

[1] McKinsey, A vision for the future of cross-border payments (2018 r.)