Polecamy

Mobilny Punkt Banku BNP Paribas w pociągu, a w nim wiele atrakcji dla podróżnych

Bank BNP Paribas udowadnia, że ani długa podróż, ani wizyta w banku nie muszą być nudne. Od 21 czerwca w pociągach PKP Intercity, kursujących na popularnych wakacyjnych trasach, będzie można odwiedzić mobilny punkt Banku. A w nim na starszych i młodszych podróżnych czekają warsztaty, pokazy naukowe, lekcje języków  przygotowane przez  naszych partnerów: Centrum Nauki Kopernik, Fundację Łąkę, Fundację Ocalenie oraz Fundację Kosmos dla Dziewczynek. Akcja potrwa do 11 lipca.

Na trasach Warszawa-Gdynia-Warszawa, Warszawa-Kołobrzeg-Warszawa i Warszawa-
Zakopane-Warszawa  będzie  można odwiedzić specjalnie zaaranżowany wagon
przypominający wnętrze oddziału Banku,  w którym czeka na podróżujących wiele atrakcji.

- Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, a otwartość na zmiany wymaga
szerokich horyzontów i rozbudzonej ciekawości. Dlatego w naszym mobilnym punkcie
będzie specjalna Strefa Gościnności, w której Partnerzy BNP Paribas umilą czas podróżnym, poszerzając jednocześnie ich wiedzę i zwracając uwagę na interesujące aspekty otaczającego nas świata. Wagon pod żadnym względem nie będzie więc nudnym oddziałem. To kreatywna przestrzeń, w której można odkryć lub rozwinąć swój talent, a usługi bankowe są dodatkiem – tłumaczy Agnieszka Konarzewska, Dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej w Banku BNP Paribas.

Rytm wpływa na poczucie czasu, a nasiona Lodoicji potrafią ważyć nawet 20 kg

Co będzie się działo w wagonie? Pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik będą dotyczyć trzech obszarów – funkcjonowania umysłu, muzyki oraz ciśnienia. Naukowcy pokażą, jak nasz mózg „chodzi na skróty”, interpretując otaczającą rzeczywistość. Goście przekonają się, że świat nie zawsze jest taki, jakim go postrzegamy. Wspólnie będą też zastanawiać się co jest potrzebne, by mógł powstać dźwięk oraz dowiedzą się, jak wiele zależy od nacisku powietrza na powierzchnię Ziemi – czyli od ciśnienia.

- Otwartości na zmiany można się nauczyć. Wyćwiczyć swój umysł w krytycznym i zarazem twórczym spojrzeniu na otaczający świat. Często pierwszym krokiem w tym kierunku jest odkrycie, że nasz mózg nas oszukuje i ulegamy  złudzeniom optycznym czy postrzegamy otoczenie według przyjętych stereotypów – warto się o tym przekonać biorąc udział w doświadczeniach naszej Grupy Pokazowej, która będzie podróżować Pociągiem do Zmian zachęca Katarzyna Modrak, z-ca kierownika Działu Promocji i Komunikacji CNK.

Fundacja Ocalenie, która na co dzień wspiera migrantów w niełatwym procesie integracji, postara się zarazić podróżnych pasją do nieco mniej popularnych języków. Migranci z Gruzji i Syrii, znający polski, spróbują nauczyć gości mobilnego punktu podstaw własnych języków.

Fundacja Łąka zaprosi pasażerów do odkrycia niezwykłych podróży, jakie odbywają po całej Ziemi nasiona roślin. Choć wydawałoby się, że są one przywiązane do miejsca, potrafią przemierzyć ogromne dystanse.

Fundacja Kosmos dla Dziewczynek ma na celu wzmacnianie dziewczynek i tworzenie środowiska wolnego od ograniczających je stereotypów. W mobilnym punkcie przedstawiciele organizacji poprowadzą warsztaty, które pomogą wszystkim dzieciom odkryć i docenić talenty swoje i innych.

Atrakcje dla podróżnych zaproponuje też Mastercard. Wydawca kart płatniczych przygotował animację na tabletach dot. działania karty zbliżeniowej, strefy zbliżeniowe do ładowania telefonów i upominki dla dzieci.

Konto z Bonusem i pobyt w Energylandii

W  mobilnym punkcie  Banku  doradcy wszystkim zainteresowanym opowiedzą o wprowadzonej niedawno nowej ofercie „Konta otwartego na Ciebie” z opcją wyboru 3 kart do konta, między innymi dla tych  którzy często podróżują. Dodatkowo Bank przygotował  specjalną ofertę. Otwarcie Konta z bonusem dla Klienta pozwoli otrzymać 50, 100 lub nawet 150 złotych – w zależności od rodzaju wybranej karty.

Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w warsztatach, będzie miał szansę na wygraną w konkursie.. Dla tych, którzy trafią, lub będą najbliżsi właściwego wyniku, bank przygotował nagrody: pobyt dla 4 osobowej rodziny w parku rozrywki Energylandia z noclegami dla 4 osób w Western Camp oraz 10 zestawów toreb podróżnych.

Akcja i konkurs potrwają do 11 lipca.