Visa pozyskała rozwiązania płatnicze od Rambusa

Tokenizacja zapewni bezpieczeństwo transakcji, nie tylko tych z wykorzystaniem kart Visa. Docelowo obejmie wszystkie rodzaje płatności – realizowane za pośrednictwem krajowych schematów płatności kartowych, rachunki płatnicze, a także płatności w czasie rzeczywistym.

San Francisco, Kalifornia – 4 lipca 2019 r. – Visa (NYSE: V) ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy przejęcia działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od Rambusa (NASDAQ: RMBS), wiodącego dostawcy rozwiązań technicznych dla półprzewodników i mikroprocesorów, które zapewniają przesyłanie danych w szybszy i bezpieczniejszy sposób. Pierwotnie rozwiązania te należały do Bell ID i Ecebs LTD. Połączenie możliwości sieci Visa w zakresie tokenizacji z technologią tokenizacji wykorzystywaną do obsługi lokalnych systemów płatniczych i rachunków Rambusa, przełoży się na szybsze i bezpieczniejsze płatności we wszystkich obszarach handlu na całym świecie.

Visa jest jednym z liderów tokenizacji w branży płatniczej. Technologia ta pozwala zastąpić wrażliwe dane płatnicze unikalnym identyfikatorem – „tokenem”, w wyniku czego cyfrowe płatności są bezpieczniejsze. Obecnie jest to możliwe dla przetwarzanych w sieci Visa płatności kartowych dzięki usłudze Visa Token Service. Visa obejmie bezpieczeństwem i wygodą tokenizacji pozyskanej od Rambusa wszystkie rodzaje transakcji, włączając w to krajowe schematy płatności kartowych oraz systemy płatnicze oparte o przelewy z rachunku.

„Visa niezmiennie dąży do podnoszenia poziomu bezpieczeństwa cyfrowych transakcji, co ma zasadnicze znaczenie dla upowszechniania elektronicznych płatności. Sposób dokonywania i otrzymywania płatności przez ludzi i przedsiębiorstwa w ostatnim czasie znacząco się zmienia, a technologia stworzona przez Rambusa pozwoli nam na zapewnienie większego bezpieczeństwa nie tylko w przypadku transakcji kartą – dzięki niej obejmiemy ochroną więcej płatności i przetwarzających je systemów, a także ich uczestników” – powiedział TS Anil, Senior Vice President, Global Head of Payment Products and Platforms w Visa. „W nadchodzącym czasie będziemy wykorzystywać nasze nowo pozyskane kompetencje, specjalistyczną wiedzę oraz skalę działania, aby dalej wspomagać rozwój szeroko pojętego handlu na świecie”.

Tokenizacja jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zmniejszenie liczby transakcji oszukańczych i zapewnienie bezpieczeństwa płatności kartą w sklepach i w internecie. Od czasu wprowadzenia usługi Visa Token Service w 2014 roku, Visa poczyniła znaczące postępy w udoskonalaniu i upowszechnianiu tokenizacji dla transakcji kartowych. Dotychczas usługa Visa Token Service została wprowadzona na 100 rynkach i jest dostępna dla 90 procent całkowitego wolumenu płatności Visa. Ponadto w ostatnim czasie do platformy dołączyło
ponad 60 podmiotów z całego świata.

„Technologia Rambusa z zakresu płatności i biletowania to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań tego typu na świecie” – powiedział Jerome Nadel, Senior Vice President/General Manager, Payments and Ticketing oraz CMO w Rambus. „Połączenie sił z Visa, liderem technologii płatniczych, pozwoli grupie wdrożyć tę technologię na odpowiednią skalę oraz zwiększyć zdolności wprowadzania nowych produktów i usług na rynek, przy jednoczesnym kontynuowaniu współpracy z obecnymi klientami”.

Oprócz usługi tokenizacji Visa przejmie od Rambusa rozwiązania w obszarze cyfrowego biletowania oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie transportu publicznego. Pozwoli to Visa zwiększyć możliwości w obszarze transportu publicznego i mobilności, umożliwiając tworzenie coraz lepszych rozwiązań dla operatorów komunikacji zbiorowej, partnerów technologicznych oraz miast. Visa obecnie realizuje w tym obszarze niemal 250 projektów na całym świecie, pomagając ludziom przemieszczać się w sposób szybszy i prostszy niż kiedykolwiek. Visa niezmiennie wspiera operatorów komunikacji zbiorowej, klientów i partnerów w tworzeniu nowych rodzajów akceptacji płatności i rozwiązań w obszarze mobilności, pomagając tym samym polepszyć doświadczenia pasażerów podczas miliardów przejazdów.

Transakcja musi zostać zatwierdzona przez właściwe organy regulacyjne i podlega zwyczajowym warunkom obowiązującym w odniesieniu do sfinalizowania tego rodzaju inwestycji.

O Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE: V) to światowy lider płatności cyfrowych. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Nasza nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych i skutecznych płatności na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Niesłabnący nacisk, jaki firma kładzie na innowacyjność, sprzyja szybkiemu wzrostowi handlu z wykorzystaniem wszelkich urządzeń połączonych z internetem, a także realizacji wizji przyszłości bezgotówkowej – dla każdego i w każdym miejscu. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu. Więcej informacji znajduje się na stronach www.visaeurope.com i www.visa.pl, na blogu vision.visaeurope.com oraz na Twitterze @VisaNewsEurope i @Visa_PL.

Copyright © 2018-2020 Finansovo.pl - Nowocześnie o finansach!. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.