Polecamy

Nest Bank rozbudowuje bankowość elektroniczną z myślą o rodzinach

W październiku 2018 roku Nest Bank udostępnił zupełnie nową bankowość elektroniczną. Zgodnie z zapowiedziami, jej funkcjonalności są ciągle rozbudowywane. Bank udostępnił właśnie aktualizację systemu, a wraz z nią dwa nowe produkty – Konto dla dziecka z kontrolą rodzicielską, dostępne w zaawansowanym module Moja Rodzina i Konto Skarbonka, które znajduje się w menu Oszczędności.

 

Moja_rodzina_PR.jpg
 
Nest Bank koncentruje się na dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań ułatwiających codzienne bankowanie całej rodziny. Takim rozwiązaniem jest kompleksowy moduł Moja Rodzina znajdujący się w menu głównym aplikacji mobilnej oraz w bankowości internetowej. Dzięki niej klienci mają prosty podgląd do wszystkich posiadanych produktów – także kont dzieci oraz specjalnie przygotowanych dla nich ofert, z których mogą skorzystać w każdej chwili.
 

Ulepszone Konto Samodzielne dla dzieci i młodzieży

 

konto samodzielne - ekran startowy.jpg
 
Rachunek płatniczy Nest Konto Samodzielne funkcjonuje w Nest Banku od dawna. Przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Wraz z rozwojem bankowości elektronicznej Nest Bank przygotował nową odsłonę Nest Konta Samodzielnego i rozszerzył je o nowe funkcjonalności dostępne w bankowości elektronicznej. Teraz rodzic logując się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, może w kilka minut otworzyć konto, którego posiadaczem będzie jego syn lub córka. Dzięki specjalnie stworzonej zakładce Moja Rodzina zyskuje on prosty dostęp do informacji o rachunku dziecka. Co ważne, dzięki temu ma możliwość bieżącego śledzenia stanu środków zgromadzonych przez nastolatka, historii wpływów i wydatków czy operacji wykonanych kartą płatniczą. Rodzic może również ustawić powiadomienia SMS, e-mail lub PUSH o wpływach i wydatkach na rachunku dziecka. Z poziomu aplikacji lub bankowości internetowej definiuje on także limity dla płatności kartą debetową dziecka oraz limity zlecanych przez nie przelewów.
 
moja rodzina - podsumowanie.jpg
 
Również w prosty i szybki sposób może zasilić rachunek dziecka dowolną kwotą, zasilić jego cel oszczędnościowy albo ustawić cykliczne przekazywanie kieszonkowego. Zupełną nowością jest możliwość zdefiniowania Koła ratunkowego dla nastolatka - gdy syn lub córka nie może skontaktować się z rodzicem, a w krytycznej sytuacji zabrakło mu pieniędzy - może zasilić swój rachunek płatniczy środkami z konta rodzica, we wcześniej określonej przez niego kwocie. Rodzic natomiast otrzymuje każdorazowo powiadomienie o wykorzystaniu koła ratunkowego przez dziecko, co pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa zarówno dziecka, jak i rodzica. Na Nest Koncie Samodzielnym rodzic może zdefiniować liczbę kół ratunkowych, z których nastolatek może skorzystać w danym miesiącu.
W ramach Nest Konta Samodzielnego dziecko ma do swojej dyspozycji dedykowane menu i ekran startowy.
Więcej informacji nt. Nest Konta Samodzielnego: kliknij tutaj
 

Nest Skarbonka – oszczędzanie na konkretny cel

 

nest skarbonka - podsumowanie.jpg
 
Nowością wprowadzoną do oferty banku jest także konto oszczędnościowe Nest Skarbonka. Rachunek jest dostępny zarówno dla klientów indywidualnych, jak i nastolatków posiadających Nest Konto Samodzielne. Założenie i prowadzenie konta oszczędnościowego Nest Skarbonka jest bezpłatne. Oprocentowanie Nest Skarbonki wynosi nawet 3% do kwoty 5 tys. zł – obowiązujące przez 6 pełnych miesięcy od otwarcia konta i 1,2% (WIBOR3M – 0,5%) gdy saldo na koncie przekracza 5 tys. zł. Co ważne, klient może wypłacić pieniądze w dowolnym momencie bez utraty odsetek.
Więcej informacji nt. Nest Skarbonki: kliknij tutaj
Konto Nest Skarbonka można otworzyć w dowolnym momencie, w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej – wystarczy wybrać opcję „utwórz nowy cel oszczędnościowy” . Nowe konto wspiera regularne oszczędzanie. W trakcie jego otwierania klient określa, na jaki cel chce oszczędzać np. na wakacje, na nowy samochód, na czarną godzinę. Takich celów oszczędnościowych klient może zdefiniować nawet 20. Dodatkową opcją ułatwiającą planowanie oszczędzania jest specjalny kalkulator, który pomoże wyznaczyć miesięczną kwotę, jaką należy odkładać, aby osiągnąć cel w założonym czasie. Dzięki niemu klient może także obliczyć ile oszczędzi odkładając określoną przez siebie miesięczną kwotę - w założonym czasie. Z Nest Skarbonką klient nie zapomni o przelaniu środków na cel oszczędnościowy. Wystarczy ustawić automatyczne pobierania środków z konta we wskazanym dniu np. zaraz po tym jak na konto wpływa pensja.
 
nest skarbonka - tworzenie celu oszczędnościowego.jpg
 
Posiadacz Nest Skarbonki może na bieżąco śledzić swój progres w oszczędzaniu. System daje możliwość ustawienia powiadomień o postępach w realizacji celu w postaci wiadomości PUSH, SMS lub e-mail. Ponadto bank udostępnił także opcję nadania priorytetu dla celu – w przypadku braku środków na zasilenie wszystkich celów, zostaną zasilone te z najwyższym priorytetem.
Jeżeli oszczędzanie nie przebiega zgodnie z planem, system udostępnia również dedykowaną formatkę uzupełnienia brakujących środków, z obliczoną już kwotą niedoboru. W dowolnym momencie można utworzyć nowy cel, edytować parametry istniejącego lub wycofać zgromadzone środki likwidując cel. Aktualny status oszczędności zgromadzonych na celach można zawsze śledzić w menu Oszczędności.
Oprócz nowości dla klientów indywidualnych Nest Bank udostępnił także nowe funkcjonalności dla firm, ułatwiające zarządzanie finansami firmy oraz wykonywanie codziennych płatności takie jak: obsługa paczek przelewów czy możliwość zarządzania uprawnieniami użytkowników firmy z poziomu klienta.