Polecamy

Wniosek o przekazanie danych w ING

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce wprowadził możliwość przekazania danych przez system bankowości internetowej w ramach rozwiązania eID od Blue Media. Usługa eID, udostępniona we współpracy z Orange Polska, pozwala klientom banku podpisać umowę o abonament i zarejestrować numer na kartę w pełni online.

eID ułatwia zweryfikowanie tożsamości osoby za pomocą Wniosku o przekazanie danych w systemie bankowości internetowej dzięki czemu mogą załatwić formalności bez wizyty w salonie Orange lub wizyty kuriera w domu. Weryfikacja danych odbywa się w pełni online i zajmuje parę sekund. Zakres przekazywanych danych nie jest powiązany z rachunkiem bankowym i nie wykracza poza informacje niezbędne operatorowi do realizacji danej operacji.

Klient decydując się na wariant online na swoim profilu w Mój Orange na stronie internetowej operatora, wybiera z listy ING Bank Śląski i jest przekierowany na stronę banku. Po zalogowaniu się do systemu bankowości internetowej Moje ING, przechodzi do procesu z wnioskiem o przekazanie danych. Następnie potwierdza wniosek do wskazanego dostawcy usług, w tym przypadku do Orange. Klient potwierdza zakres przekazywanych danych, autoryzuje wniosek i zostaje wylogowany z bankowości. Po chwili system Orange potwierdza odebranie danych. W tym czasie trwa porównanie danych wprowadzonych na wniosku z danymi pochodzącymi z Moje ING z wykorzystaniem elektronicznego systemu Blue Media.

Po pozytywnej weryfikacji tożsamości, klient otrzymuje jej potwierdzenie i zostaje przekierowany na stronę Orange Polska, gdzie następuje finalizacja procesu.

Wniosek o przekazanie danych jest dostępny w systemie bankowości internetowej Moje ING.  Mogą z niego skorzystać klienci, którzy osobiście potwierdzili swoją tożsamość przy pracowniku banku podczas wizyty w oddziale banku.