Polecamy

Rusza kolejna inicjatywa dla pracowników Banku BNP Paribas, którzy chcą aktywnie włączyć się w cyfrową transformację banku i nadać swojej karierze rozpędu.

Tym razem Pion Cyfrowej Transformacji zamierza znaleźć w szeregach BNP Paribas przyszłych Scrum Masterów. Bank rozpoczyna nabór do kolejnej Akademii, pozwalającej pracownikom na poszerzenie swoich kompetencji lub całkowitą zmianę zawodu, bez zmiany pracodawcy ani działu. W cztery miesiące specjaliści z Agile Center będą uczyć uczestników zarządzania pracą w zgodzie z frameworkiem scrum. Start Akademii Scrum Mastera już 5 września, a aplikować może każdy pracownik banku.

– Wraz z coraz istotniejszą rolą technologii w produktach i usługach BNP Paribas, rośnie znaczenie metodyk zwinnych w naszej codziennej pracy
– tłumaczy Piotr Widacki, dyrektor Zarządzający Pionu Transformacji Cyfrowej w Banku BNP Paribas. – Akademia to inicjatywa, która z jednej strony pozwala bankowi zwiększać kompetencje w obszarze agile w oparciu o sprawdzonych i świetnie znających organizację pracowników, a z drugiej zaoferować tym pracownikom zupełnie nowe możliwości rozwoju i zmiany – dodaje.

Scrum Master to osoba, która odpowiada za wdrażanie i promowanie frameworku scrumowego – czyli ram postępowania, z których bank korzysta przy rozwoju swoich kluczowych produktów cyfrowych (GOonline, GOmobile, Product Center). Początkujący Scrum Masterzy to osoby z inicjatywą oraz umiejętnościami miękkimi, np. project managerowie, deweloperzy, testerzy, kierownicy, itp. By przystąpić do Akademii nie są potrzebne żadne twarde umiejętności z zakresu agile.

Pierwsza edycja Akademii startuje już 5 września i potrwa cztery miesiące. Nauka będzie odbywała się w ramach czterech, jednodniowych zjazdów. Każdy uczestnik otrzyma dedykowanego mentora – doświadczoną osobę z Agile Center), z którym będzie pozostawać w stałym kontakcie. Uczestnicy Akademii mają prawo uczestniczyć w Gildii Scrum Masterów, a ich kurs zakończy się certyfikacją Scrum.org.

Po ukończeniu Akademii, uczestnik pozostanie zatrudniony w swoim dotychczasowym dziale, aktywnie uczestnicząc w jego transformacji agile. Istnieje również możliwość zmiany działu lub dołączenia do zespołu Agile Center, co będzie wymagało przejścia procesu rekrutacyjnego.

Akademia jest szansą nie tylko dla ambitnych pracowników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nowej, przyszłościowej roli. Każdy przełożony, posiadając w swoim zespole absolwenta akademii zwiększa swoje szanse na prawidłową implementację frameworku scrumowego, a co za tym idzie – łatwiejsze przystosowanie do pracy w modelu agile.

Więcej informacji i program Akademii https://www.bnpparibas.pl/startupy/scrum-master

Akademia Scrum Mastera to po Akademii UX trzecia nowa inicjatywa dedykowana pracownikom banku przez Pion Cyfrowej Transformacji. Czwartym nowym przedsięwzięciem – tylko z ostatnich dwóch miesięcy – jest Akademia PSD2, w ramach której bank – we współpracy z wybranymi fintechami – zamierza wypracować nowe usługi lub produkty w oparciu o możliwości, jakie daje dyrektywa PSD2.