Polecamy

UNIQA z tytułem Customers’ Friend – Przyjaciel Klientów

  • UNIQA zdobyła odznakę Customers’ Friend – Przyjaciel Klientów
  • To tytuł przyznawany instytucjom, które mają najlepsze relacje z klientami
  • UNIQA przed otrzymaniem certyfikatu została poddana dokładnym badaniom

UNIQA otrzymała odznakę Customers’ Friend – Przyjaciel Klientów, przyznawaną przez
szwajcarską organizację ICERITAS.  To wyróżnienie przyznawane instytucjom, które budują najlepsze relacje ze swoimi klientami i zapewniają im usługi najlepszej jakości.

Misją programu Przyjaciel Klientów jest promowanie najlepszych relacji z klientami. ICERTIAS nagradza wyłącznie te instytucje, które budują doświadczenia klientów z najwyższą starannością, dbając przy tym m.in. o profesjonalizm, ale także zrozumienie, uprzejmość, szczerość czy szacunek.

- Ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że w UNIQA zmierzamy we właściwym kierunku i że robimy to skutecznie. Nasza strategia skupia się na kliencie. Chcemy proponować mu produkty najlepszej jakości, ale także budować z nim trwałe relacje. Ta nagroda to kolejna cegiełka, która buduje wizerunek naszej firmy otwartej na klienta – mówi Jarosław Matusiewicz, prezes UNIQA Polska.

UNIQA otrzymała odznakę po szczegółowej analizie, w której brano pod uwagę cztery czynniki:

  • reputację,
  • komunikację i sprawy społeczne,
  • doświadczenie użytkownika
  • oraz zaufanie.

Każdy z nich jest podzielony na dodatkowe podsekcje, poddawane indywidualnej ocenie. W trakcie procesu nadrzędną kwestią była transparentność.

Nominowani otrzymują w każdym obszarze ocenę od 1 (najniższa) do 5 (najwyższa). Aby zostać członkiem programu Przyjaciel Klientów nominowana firma musi uzyskać łączną średnią ocenę powyżej 3,5. Podczas analizy polskich spółek UNIQA pod uwagę brana była jakość relacji z klientami, pracownikami, partnerami biznesowymi oraz ogólny wizerunek firmy na polskim rynku. W wyniku tej analizy UNIQA uzyskała łączną ocenę 4,2, co uprawnia ją do korzystania z tytułu Przyjaciel Klientów przez najbliższe 2 lata.

- UNIQA wciąż się zmienia. Łączna ocena 4,2 bardzo nas cieszy, ale stanowi także wyzwanie, nie tylko utrzymania tej oceny, ale przede wszystkim pracy, która doprowadzi nas do najwyższej oceny 5. Jestem przekonany, że dzięki realizacji naszej strategii będzie to możliwe. Mamy przed sobą ambitne cele, które chcemy konsekwentnie realizować. Dziękuję przy tym wszystkim naszym pracownikom, którzy tworzą tę zmianę - mówi Jarosław Matusiewicz, prezes UNIQA Polska.

ICERTIAS - International Certification Association GmbH z siedzibą w Zurychu, Szwajcaria – to nowoczesna, prywatna, apolityczna, międzynarodowa organizacja badań rynkowych i certyfikacji, która rozpoczęła działalność w 2011 roku. Zyskała już miano reprezentatywnego głosu konsumentów w ponad 40 krajach na 5 kontynentach.