Polecamy

Revolut przyspiesza globalną ekspansję dzięki partnerstwu z Visa

Visa i Revolut rozszerzają partnerstwo w Europie o 24 nowe rynki na świecie.
Dzięki temu  zapewnią konsumentom jeszcze szerszy wybór i elastyczność w zarządzaniu finansami osobistymi


San Francisco, Londyn – 30 września 2019 r. – Visa (NYSE: V) i Revolut, lider branży
fintech w Europie, ogłosili dzisiaj zawarcie nowej umowy, która pomoże Revolutowi rozwinąć działalność na globalnym rynku. Rozpoznawalność marki Visa, skala działalności organizacji oraz globalna sieć akceptacji umożliwią Revolutowi dotarcie ze swoją ofertą do klientów w
pięciu nowych regionach, obejmujących 24 nowe rynki (łącznie 56 rynków na całym świecie).

Zgodnie z warunkami umowy, w ramach swojej globalnej ekspansji, Revolut będzie wydawał głównie karty Visa.
Revolut oferuje konsumentom szereg cyfrowych usług finansowych, takich jak wymiana walut, tworzenie budżetów oraz płatności P2P (person-to-person), dostępnych za pośrednictwem karty Visa. Rozwijając współpracę w Europie, Visa umożliwi Revolutowi wejście na rynki w Australii, Brazylii, Kanadzie, Japonii, Nowej Zelandii, Rosji, Singapurze i Stanach Zjednoczonych, a następnie w Argentynie, Chile, Kolumbii, Hongkongu, Indiach, Indonezji, Korei Południowej, Malezji, Meksyku, Filipinach, Arabii Saudyjskiej, Republice Południowej Afryki, Tajwanie, Tajlandii, na Ukrainie i w Wietnamie.
- Cieszymy się, że mamy możliwość rozwinięcia naszej współpracy z Visa, światowym liderem płatności cyfrowych. To kolejny krok w stronę realizacji naszej wspólnej wizji płynnego i innowacyjnego doświadczenia płatniczego – powiedział Nikolay Storonsky, założyciel i CEO Revolut. – Z naszej perspektywy to idealny moment na rozszerzenie współpracy z Visa na skalę globalną. Wchodzimy na wiele nowych rynków, chcąc zapewnić jeszcze większej liczbie konsumentów kontrolę, elastyczność i innowacyjne funkcje, z których od lat korzystają już nasi użytkownicy w Europie.
- Revolut zrewolucjonizował rynek, zapewniając konsumentom innowacyjne i dotychczas niespotykane doświadczenie płatnicze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc zacieśnić naszą współpracę i przyczynić się do osiągnięcia ambitnych globalnych celów, które Revolut sobie wyznaczył, jednocześnie przyczyniając się do zwiększenia obrotu w sieci płatniczej Visa – powiedział Antony Cahill,  Managing Director Europe Regions, Visa. – Płatności Visa są akceptowane w prawie 54 mln punktów handlowych w ponad 200 krajach. Mamy więc skalę, doświadczenie i wiedzę, dzięki którym możemy wspierać fintechy, takie jak Revolut, które chcą się rozwijać globalnie.
Visa i Revolut zbudowały w ciągu ostatnich czterech lat silne partnerstwo. Platforma będąca alternatywą dla tradycyjnej bankowości zaczęła emitowanie kart Visa dla klientów z Europy w lipcu 2017. Od tego czasu Revolut wykorzystuje możliwości, jakie daje globalna sieć Visa, do szybkiej globalnej ekspansji, w tym wydawania kart Visa na najważniejszych europejskich rynkach.
Od czterech lat Revolut utrzymuje się w światowej czołówce pod względem innowacji finansowych. Chcąc zapewnić konsumentom możliwość jeszcze sprawniejszego zarządzania ich cyfrowymi pieniędzmi, Revolut i Visa zaoferują:
Elastyczne, personalizowane i sprawnie funkcjonujące usługi bankowe: klienci Revolut otrzymują natychmiastowe powiadomienia o wydatkach wraz z ich miesięcznym zestawieniem i opcją ustalania budżetów w podziale na kategorie. Możliwość dodania do obecnej wersji aplikacji Revolut obsługi kart przedpłaconych i debetowych Visa oraz udostępnianych przez Visa interfejsów API (t.j. Visa Token Service i Payments Attribute Account Inquiry) zapewni konsumentom poziom bezpieczeństwa i szybkości transakcji, których oczekują użytkownicy kart Visa.  
Płynną i tańszą wymianę walut: oferta Revolut obejmuje ponad 150 walut i jest jednym z najtańszych rozwiązań dla użytkowników zainteresowanych płaceniem na całym świecie. Klienci Revolut mogą deponować i wymieniać bezpośrednio w aplikacji korzystając z międzybankowego kursu wymiany 29 walut i kryptowalut m.in. bitcoina, dolara kanadyjskiego, dolara amerykańskiego, peso meksykańskie, funta brytyjskiego i euro.
Przelewy P2P (peer-to-peer): konsumenci mogą błyskawicznie, za darmo i jednym kliknięciem dzielić rachunki w restauracjach i barach oraz wysyłać pieniądze lub prosić o przelew innych użytkowników Revolut na całym świecie.

Globalne partnerstwo Visa i Revolut to efekt wieloletniego zaangażowania Visa w rozwój branży fintech. Poprzez tę współpracę Visa realizuje także swoje strategiczne cele biznesowe, takie jak:
Platforma Visa Direct, umożliwiająca szybsze płatności realizowane pomiędzy ponad miliardem kont finansowych na całym świecie;
Zestaw rozwiązań Visa dla płatności B2B dedykowanych zarówno małym i średnim przedsiębiorcom, jak i firmom o zasięgu globalnym;
Stałe dążenie do zapewnienia osobom nieposiadającym rachunku bankowego dostępu do cyfrowych usług płatniczych, poprzez realizację programów społecznych.