Polecamy

Zakończenie transakcji przejęcia portfolio płatności Rambus przez Visa

Visa ogłosiła zakończenie przejęcia działów dostarczających usługi tokenizacji i biletowania od Rambusa, wiodącego dostawcy rozwiązań technicznych dla półprzewodników i mikroprocesorów, które zapewniają przesyłanie danych w szybszy i bezpieczniejszy sposób. Visa obejmie bezpieczeństwem i wygodą tokenizacji pozyskanej od Rambusa wszystkie rodzaje transakcji, włączając w to krajowe schematy płatności kartowych oraz systemy płatnicze oparte o przelewy z rachunku.

Połączenie możliwości sieci Visa w zakresie tokenizacji z technologią tokenizacji wykorzystywaną do obsługi lokalnych systemów płatniczych i rachunków Rambusa przełoży się na szybsze i bezpieczniejsze płatności we wszystkich obszarach handlu na całym świecie, w tym na:

  • Zmniejszenie liczby transakcji oszukańczych i zwiększenie bezpieczeństwa płatności poprzez wykorzystanie usługi Visa Token Service przez handlowców, instytucje finansowe oraz operatorów komunikacji zbiorowej. 
  • Wprowadzenie usług tokenizacji Visa na nowych rynkach i dostosowanie ich możliwości do lokalnych warunków, włączając w to 28 państw w których działa obecnie Rambus.

Oprócz usługi tokenizacji Visa przejmie od Rambusa rozwiązania w obszarze cyfrowego biletowania oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie transportu publicznego. Dzięki temu Visa zwiększy możliwości w obszarze transportu publicznego i mobilności, umożliwiając tworzenie coraz lepszych rozwiązań dla operatorów komunikacji zbiorowej, partnerów technologicznych oraz miast.

Więcej informacji na temat pozyskania przez Visa rozwiązań płatniczych od Rambusa znajdą Państwo pod tym linkiem: https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2894110.html