Polecamy

Pilotażowe wdrożenie standardu płatności SRC na rynku e-commerce w USA

Visa, American Express, Discover i Matercard wprowadziły nowy, oparty na EMV® Secure Remote Commerce (SRC) standard płatności „click to pay”. Pozwoli on konsumentom w USA na ujednolicone, prostsze i bezpieczniejsze płatności. Pierwszymi sieciami, w których można pilotażowo dokonać płatności w nowym standardzie są Rakuten i Cinemar oraz fundacja Movember.

 Obecnie w sklepach internetowych istnieje duża liczba różnych standardów płatności, co może zwiększać ryzyko porzucania koszyków zakupowych. Dzięki „click to pay”, nie będzie trzeba już rejestrować się i logować by dokonać płatności. Mają być one równie łatwe jak płatności kartą w świecie realnym. Ikonka SRC ma stać się odpowiednikiem symbolu płatności kartowych w fizycznych punktach sprzedaży. Jest to szczególnie istotne z uwagi na znacznie doświadczenia użytkownika w dynamicznie rozwijającym się obszarze m-commerce.

 Visa będzie proponować SRC użytkownikom Visa Checkout, także w Polsce. Standard SRC od początku roku 2020 będzie szeroko wprowadzany w USA. Kolejnymi firmami, które do końca 2019 roku umożliwią płatność standardem SRC klientom będą m.in. BassPro, JoAnn Fabric and Crafts, Papa John’s, Saks Fifth Avenue, SHOP.com oraz Tickets.com