Polecamy

EFL startuje z Klubem Młodego Przedsiębiorcy we Wrocławiu. Do projektu CSR zaprasza w szczególności małe i średnie firmy

Europejski Fundusz Leasingowy, jedna z pierwszych i największych firm leasingowych w Polsce, startuje z projektem CSR „Klub Młodego Przedsiębiorcy”, który jest skierowany do wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Celem projektu jest zdobycie wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy. Patronat Honorowy nad Klubem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, a wśród Partnerów znajdują się Bank Credit Agricole i Narodowe Forum Muzyki oraz Carefleet. Do udziału w akcji, EFL zaprasza również małe i średnie firmy, które chcą zacząć swoją CSR-ową misję.

24 października br., podczas konferencji „CSR w MŚP – wyzwania, dylematy, trendy”, EFL wraz z Partnerami, którzy wyrazili chęć przystąpienia do projektu „Klub Młodego Przedsiębiorcy”, podpisali List Intencyjny z Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania.

- W EFL odpowiedzialność biznesu stanowi istotę strategicznego zarządzania i skupia się na trzech obszarach: gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Nasze najmłodsze „dziecko CSR-owe” łączy działania z dwóch pierwszych. W Klubie Młodego Przedsiębiorcy chcemy pokazać podopiecznym wrocławskiej placówki, jakie możliwości daje im dzisiejszy rynek pracy i jak przygotować się do bycia niezależnym finansowo. Do tej pory naszą misją było dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z mniejszymi firmami z segmentu MŚP, uwzględniając specyfikę segmentu, na którym się znamy - powiedział Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Teraz idziemy od krok dalej. Chcemy pomóc tworzyć te firmy, które za kilka, kilkanaście lat będą stanowić o sile polskiej gospodarki . Liczymy, że dzięki uczestnictwu w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z różnych firm, młodzi ludzie nie tylko rozwiną umiejętności z zakresu prowadzenia własnej firmy, ale również będą mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie zawodowe – dodaje Justyna Gudowska-Pohling, Menadżer ds. badań w EFL

CSR lokalny i przedsiębiorczy

EFL do projektu „Klub Młodego Przedsiębiorcy” zaprosił wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania powyżej 15. roku życia. To obecnie największa placówka opiekuńczo-wychowawcza we Wrocławiu, w której dorasta ok. 200 wychowanków. Celem akcji jest zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wejścia na rynek pracy oraz wskazanie aktywności zawodowej jako jednej z dróg kreowania własnej przyszłości. W Klubie podopieczni wrocławskiej placówki będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych prowadzonych przez praktyków reprezentujących różne firmy (Partnerzy projektu). Klubowicze będą m.in. pracować nad swoimi umiejętnościami autoprezentacyjnymi, uczyć się panować nad stresem i poznawać podstawy finansowe działalności gospodarczej.

Start projektu został zaplanowany na grudzień 2019 roku. Zajęcia potrwają do czerwca przyszłego roku, a na czas wakacji przewidziane są staże dla Klubowiczów.

Taki duży, taki mały może CSR robić

Patronat Honorowy nad Klubem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, a wśród Partnerów znajdują się m.in. Bank Credit Agricole, Carefleet i Narodowe Forum Muzyki. Lista Partnerów nie jest jednak jeszcze zamknięta. Do udziału w akcji EFL zaprasza w szczególności małe i średnie firmy, które chciałyby poprowadzić zajęcia edukacyjne lub zaoferować praktyki wakacyjne czy innego rodzaju staż dla Klubowiczów.

CSR nie jest zarezerwowany dla dużych firm i korporacji i wcale nie musi wiązać się z ogromnymi budżetami na jego realizację. To często suma małych działań, kreatywności, chęci i zaangażowania. Tak jest w przypadku Klubu Młodego Przedsiębiorcy, którego Partnerami mogą być nie tylko gracze doświadczeni w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, ale również mniejsze firmy, które do tej pory nie miały do czynienia z działaniami odpowiedzialnościowymi – mówi Joanna Picher – Różyło Kierwonik Biura Zarządu i CSR.

Więcej informacji o Klubie Młodego Przedsiębiorcy znajduje się na stronie  www.efl.pl/csr.