Polecamy

ING Business uznany za najlepszą na świecie platformę bankowości internetowej dla firm

Platforma ING Business otrzymała główną nagrodę i została uznana za najlepszy na świecie system bankowości internetowej dla firm w konkursie Best Digital Banks.
ING Bank Śląski został wyróżniony jako jeden z nielicznych banków europejskich.

Nagrodę na gali zorganizowanej przez magazyn Global Finance w Harvard Club w Nowym Jorku odebrał Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego oraz Adam Walendziewski, dyrektor w Pionie Klientów Korporacyjnych.

- Otrzymanie tytułu najlepszego na świecie systemu bankowości internetowej dla ING Business to dla nas ogromne wyróżnienie. Wyznaczamy trendy na rynku lokalnym, a teraz zostaliśmy również docenieni na rynku globalnym. Dzięki naszej platformie klienci korporacyjni mają natychmiastowy dostęp do finansów swojej firmy, niezależnie od miejsca w którym się znajdują i urządzenia, z którego korzystają. Dostarczamy im rozwiązania finansowe, których potrzebują, by mogli zająć się prowadzeniem swojego biznesu  - powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes banku odpowiedzialny za Pion Klientów Korporacyjnych.

ING Business to kompleksowy system bankowości internetowej stworzony z myślą o firmach, z dostępem do wszystkich produktów, funkcji i zintegrowanych usług bankowych dla klientów korporacyjnych w jednym miejscu.

- System został zaprojektowany z myślą o różnych rolach i potrzebach użytkowników w firmach. Wyróżnia go możliwości personalizacji ustawień pod kątem własnych wymagań oraz intuicyjność nawigacji. Użytkownicy systemu mogą wszystkie operacje wykonać przez internet - z dowolnego miejsca na świecie, o każdej porze dzięki dostępności ING Business na smartfonie, tablecie i smartwatchu – wyjaśnia Adam Walendziewski, dyrektor ING Banku Śląskiego, odpowiadający za kanały cyfrowe dla klientów korporacyjnych.

Liczba obsługiwanych klientów korporacyjnych, mających dostęp do ING Business, to ponad 65 tysięcy na koniec 3 kwartału 2019 r. System ING Business obsługuje ponad 60 milionów przelewów w ciągu roku. Ponad 95% wniosków kredytowych zostało złożonych i obsłużonych przez system. ING Business obsługuje także ponad 90% dyspozycji dot. zamawiania kart płatniczych czy otwarcia nowego rachunku.

System został zaprojektowany i zbudowany w Polsce w ING Banku Śląskim. Platforma ING Business została również wdrożona w ING w Rumunii.

Amerykański magazyn Global Finance od ponad 30 lat publikuje artykuły oraz analizy na temat rynku finansowego na świecie. Nagrody przyznawane przez Global Finance są wyrazem uznania za strategię, obsługę klientów cyfrowych, rozwój nowych technologii i sukces w pozyskiwaniu klientów do korzystania z cyfrowej oferty banku. To także docenienie produktów i wymiernych korzyści uzyskanych dzięki digitalizacji. Nagroda to wyróżnienie dla banków za oferowanie klientom innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Zwycięzców w tym konkursie wybierają eksperci z zakresu konsultingu, technologii oraz redakcja magazynu Global Finance.