Polecamy

Coraz więcej osób otwiera firmę i konto z ING

Blisko 40% przedsiębiorców, którzy zakładają firmę w banku robi to z ING.
Bank oferuje zdalny proces rejestracji działalności gospodarczej, w którym prosto i szybko można założyć firmę i konto za jednym razem. Wystarczy aplikacja Moje ING i zwykły smartfon.

Z roku na rok przybywa przedsiębiorców, którzy zakładając firmę nie chcą już chodzić do urzędów i wszystko wolą zrobić online. Każdego dnia na rynku zakłada się około 900 działalności gospodarczych, z czego już 7 proc. otwieranych jest za pomocą bankowości internetowych. Z ING firmę założyło już 3300 przedsiębiorców. Przekrój działalności jest bardzo różny, od sklepów internetowych, przez  szkółki tenisowe aż po psie hostele - powiedział Szymon Przybylak, Dyrektor Centrum Eksperckiego Przedsiębiorcy w ING Banku Śląskim.

Klienci mogą założyć firmę i konto z ING za jednym razem od kwietnia br. Wniosek o otwarcie firmy w Moim ING umożliwia zdalne zarejestrowanie firmy w CEiDG. Wniosek jest krótki, intuicyjny, zawiera pola wyboru oraz dodatkowe opisy i wyjaśniania. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku. Wniosek podpisywany jest Profilem Zaufanym zakładanym w procesie rejestracji firmy.

W procesie zakładania firmy otwierany jest również rachunek bankowy, który zostaje aktywowany w momencie otrzymania z CEiDG potwierdzenia zarejestrowania działalności. Potwierdzenie klient otrzymuje SMS-em, nawet po kilku godzinach od złożenia wniosku. A informację o nowej firmie np. NIP i REGON maile bezpośrednio z CEiDG.

Wniosek o rejestrację firmy w Moim ING jest jednocześnie: wnioskiem o wpis do rejestru REGON, zgłoszeniem do naczelnika urzędu skarbowego (NIP), zgłoszeniem użytkownika, jako płatnika składek do ZUS lub KRUS.

Firmę z ING można założyć tu:  https://www.ing.pl/zaloz-firme

Link do tutoriala jak to zrobić:  https://www.youtube.com/watch?v=gP5elwGFUhg

„Największym wyzwaniem związanym z uruchomieniem tej usługi było zaprojektowanie użytecznego i przyjaznego wniosku dla klienta. Dlatego nasz formularz zawiera liczne podpowiedzi, wyjaśnienia i pola wyboru. Dodatkowo, w ING firmę i konto można założyć nie tylko online ale też przez smartfona” – dodał Szymon Przybylak.