Polecamy

Rekordowa wartość portfela ING Lease

Na koniec 3. kwartału 2019 roku, portfel należności od klientów ING Lease przekroczył 10 mld zł. To rekordowy poziom wartości portfela, który wzrósł o 23,3% w porównaniu z analogicznym okresem w 2018 roku. Spółka kontynuuje dynamiczny wzrost w zakresie leasingu ruchomości zajmując jedną z czołowych pozycji na rynku, z udziałem na poziomie blisko 7,2%.

- Konsekwentnie realizujemy strategię rozbudowy kanałów zewnętrznych poprzez zwiększanie naszej dostępności w salonach dealerskich oraz kanałów zdalnych dzięki wnioskom online w bankowości internetowej i mobilnej ING. Optymalizacja procesów operacyjnych, automatyzacja pozwalająca na szybką obsługę transakcji oraz integracja z systemami ING Banku Śląskiego to klucz do zwiększania satysfakcji obecnych i nowych klientów powiedziała Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

Pierwsze trzy kwartały 2019 roku były okresem dynamicznego wzrostu dla ING Lease. Spółka odnotowała bardzo wysoki wzrost (21,4%) wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów w porównaniu do analogicznego okresu roku 2018. ING Lease na koniec września 2019 roku obsługiwał blisko 28,5 tys. klientów, co stanowi przyrost o 30,9% w stosunku do stanu na koniec września 2018 roku.

ING Lease kieruje ofertę zarówno do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, jak i największych spółek na polskim rynku. Wspiera polskich przedsiębiorców oraz firmy poprzez finansowanie szerokiej gamy ruchomości: pojazdów, maszyn i urządzeń, linii technologicznych, sprzętu medycznego i IT, jak i nieruchomości: budynków biurowych, obiektów handlowych, centrów logistycznych.

Swoją przewagę konkurencyjną ING Lease upatruje w wykorzystaniu potencjału klientów Grupy ING w Polsce i ścisłej współpracy z ING Bankiem Śląskim. Spółka skupia się także na dalszym rozwoju prostych i wygodnych produktów w obszarze leasingu standardowych aktywów: Programy ING AUTO, ING TRUCK, ING EKO oraz ING MASZYNY.