Polecamy

Bank BNP Paribas dołącza do rady produktowej Cynet. Obie firmy wspólnie opracują najlepszą w branży platformę cyberbezpieczeństwa

Bank BNP Paribas łączy siły z pochodzącą z Tel Awiwu firmą Cynet, aby dzielić się wiedzą i informacjami w ramach rady produktowej ds. Cynet 360 – pierwszej w branży autonomicznej platformy cyberbezpieczeństwa. Eksperci ds. bezpieczeństwa Banku BNP Paribas docenili należącą do Cynet technologię Sensor Fusion™, służącą do automatyzacji monitoringu i kontroli, wykrywania i zapobiegania atakom oraz reagowania. Eksperci Banku, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, będą wspólnie z Cynet budować najlepszą w branży platformę chroniącą przed cyberatakami.

Cynet, firma będąca pionierem w zakresie budowy autonomicznej platformy cyberbezpieczeństwa (www.cynet.com), oraz Bank BNP Paribas, ogłosili rozpoczęcie współpracy. W ramach nowej kooperacji eksperci ds. bezpieczeństwa z BNP Paribas dołączą do rady produktowej Cynet, aby dzielić się wiedzą i doświadczeniem w ramach procesu budowy najlepszych w branży rozwiązań z zakresu ochrony przed cyberatakami.

Współpraca narodziła się w wyniku Cyber Challenge, wydarzenia zorganizowanego przez BNP Paribas 6 lutego br. w Krakowie, w którym uczestniczyła firma Cynet wraz ze swoim partnerem BA Service. Wydarzenie to było częścią sprawdzianu „Proof of Value”, jaki zespół ds. bezpieczeństwa BNP Paribas przeprowadził wśród kilku wiodących światowych producentów systemów EDR (Endpoint Detection and Response). Test ten obejmował realizowane w czasie rzeczywistym próby ataku i pokonania programów zabezpieczających oferowanych przez każdego z dostawców. Zespół BNP Paribas uznał podejście firmy Cynet za najbardziej elastyczne spośród wszystkich rozwiązań prezentowanych przez dostawców. Łączy ono wszystkie podstawowe możliwości NGAV, EDR, UBA, rozwiązań Network Analytics and Deception z całodobowym wsparciem operacji cyberbezpieczeństwa zapewnianym przez zespół Cynet, w którego skład wchodzą analitycy SOC i MDR. W ramach nowej współpracy zespół ds. cyberbezpieczeństwa Banku będzie uczestniczył w pracach rady produktowej Cynet. Będzie także korzystał z rozwiązania Cynet w swojej lokalizacji, testując je i dzieląc się wynikami.

- Każdego dnia Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania naszego Banku staje przed coraz to nowymi wyzwaniami. Musimy stale być o krok przed atakującymi, przewidywać ich działania i chronić naszych klientów. Cyber Challenge to nieszablonowe podejście pozwalające nam sprawdzić naszą ochronę przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami. W platformie Cynet 360 dostrzegliśmy rozwiązanie, które opiera się na założeniu, że to, nad czym pracowaliśmy wczoraj, już jutro może okazać się niewystarczające – bezpieczeństwo polega na ubieganiu przyszłych działań atakującego. Współpracę z Cynet postrzegamy jako szansę na dzielenie się naszym bezpośrednim doświadczeniem w ramach rozwiązania, którego twórcy są świadomi znaczenia nieszablonowego myślenia. Łącząc naszą wiedzę, chcemy stworzyć najlepszą w branży platformę cyberbezpieczeństwa – mówi Krzysztof Słotwiński, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania w Banku BNP Paribas.

- Cieszymy się z możliwości wykorzystania informacji zwrotnej od zespołu ds. bezpieczeństwa w Banku BNP Paribas – to wartościowy wgląd w rzeczywiste sytuacje, które platforma Cynet będzie regularnie napotykać. To, że platforma Cynet wypadła najlepiej w zestawieniu z wiodącymi konkurentami, odzwierciedla ciężką pracę i wiedzę naszego zespołu. Jeśli dodamy do tego doświadczenie i wkład czołowych ekspertów ds. bezpieczeństwa z BNP Paribas, uzyskamy zwycięskie połączenie. Wkładamy dużo pracy, aby wspólnie zapewnić jeszcze wyższą jakość produktu i dostarczyć klientom najlepsze rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa – mówi Eyal Gruner, prezes i współzałożyciel Cynet.