Polecamy

Bank BNP Paribas po raz trzeci na Impact fintech’19

Jak budować zaufanie cyfrowe? To zasadnicze pytanie stawiane w tym roku uczestnikom Impact fintech’19 – konferencji, która odbędzie się 4 i 5 grudnia w Katowicach. Wśród prelegentów i uczestników warsztatów nie zabraknie przedstawicieli Banku BNP Paribas, który po raz trzeci jest partnerem fintechowego wydarzenia.

Ostatnie lata to czas szybkich zmian związanych z pojawianiem się nowych technologii. Dyrektywa PSD2 przyspieszyła rozwój bankowości otwartej, która stanowi pierwszy krok do czegoś więcej – do gospodarki opartej o dane. Przemysław Furlepa, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas weźmie udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym budowania zaufania cyfrowego w gospodarce otwartych danych. Uczestnicy będą zastanawiać się, jak skonstruować system wymiany danych, aby czerpać z jego potencjału w bezpieczny sposób.

Nowe technologie powodują zmiany zachowań i oczekiwań klientów i sprawiają, że firmy szukają rozwiązań poprawiających ich doświadczenia. Denis Peccoud, dyrektor wykonawczy Obszaru Transformacji w Banku BNP Paribas, weźmie udział w panelu poświęconym zarządzaniu cyfrowymi nawykami w kontekście rosnących oczekiwań odbiorców. Będzie dyskutował o tym, jak w dobie digitalizacji budować pozytywne doświadczenia klientów o różnym nastawieniu do nowych technologii.

Marcin Bodnar, dyrektor zarządzający Pionem Bankowości Internetowej w BNP Paribas, który odpowiadał za wdrożenie nowych usług BNP Paribas – aplikacji mobilnej GOmobile i systemu bankowości internetowej GOonline, weźmie udział w panelu na temat DNA poufności i zaufania. Swoim doświadczeniem w programistycznych projektach agile podzieli się również Przemysław Piwowar podczas warsztatów „Why Agile – Cynefin Lego Game”.

Na konferencji będą też obecni Paulina Skrzypińska, Koordynator Laboratorium Innowacji Banku BNP Paribas oraz Michał Miszułowicz odpowiedzialny w Banku za współpracę z fintechami. To ich zespół odpowiada za opracowanie „Kodeksu Współpracy ze Startupami” – jednego z najefektywniejszych procesów wdrażania startupów do korporacji, oraz publikację polskiej i angielskiej wersji „Zaklinaczy słonia” – poradnika dla młodych firm technologicznych i korporacji, myślących o efektywnej współpracy.

Impact fintech to największa konferencja dotycząca przyszłości usług finansowych w naszym regionie. Co roku gromadzi przedstawicieli świata bankowości, finansów i gospodarki z Polski i zagranicy. Podczas tegorocznego spotkania dyskusje będą prowadzone w ramach 7 ścieżek tematycznych: banking transformation, payments & future commerce, alternative lending & finance, insurtech, regulation & regtech, tech entrepreneurship & investment, cloud solutions, emerging tech & security.