Polecamy

Znakomite wyniki ING Lease po 4 kwartałach 2019 roku

W 2019 roku  ING Lease odnotował 9% wzrost wartości zawartych umów leasingu i wydanych aktywów w porównaniu do analogicznego okresu 2018 roku, podczas gdy cały rynek leasingu w Polsce zanotował spadek o 5,8%.

Na koniec 2019 roku, całkowita wartość portfela ING Lease osiągnęła poziom 9,9 mld zł, co oznacza 15% wzrost rok do roku. Z nowymi kontraktami o wartości ponad 5,04 mld zł, ING Lease znacznie umocnił swoją pozycję rynkową osiągając 6,5% udziału w rynku vs. 5,6% w 2018 roku. Spółka obsługuje już ponad 30 tys. klientów.

- Wspieramy naszych klientów w prowadzeniu biznesu. Nieustannie dopasowujemy ofertę do ich potrzeb i oczekiwań. Klienci doceniają nasze uproszczone programy ING Auto, ING Eko, ING Truck, czy też ING Maszyny. Konsekwentnie rozbudowujemy kanały zdalne, w tym wnioski online w bankowości internetowej i mobilnej ING oraz kanały zewnętrzne – jesteśmy obecni w salonach dealerskich. Stawiamy również na optymalizację i automatyzację procesów operacyjnych, co pozwoli na szybszą obsługę transakcji – mówi Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

Intensywna sprzedaż w obszarze pojazdów pod koniec 2018 roku sprawiła, że rok 2019 upłynął pod znakiem spadków rynku w finansowaniu pojazdów lekkich (-11,7% r/r), jak i ciężarowych (-4,6% r/r). Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, łącznie branża sfinansowała pojazdy o wartości 52,6 mld zł, co oznacza łączny spadek o 9,9% r/r. W 2019 roku spółka ING Lease sfinansowała łącznie pojazdy o wartości 2,85 mld złotych, co oznacza 8% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2018. 

Drugim istotnym segmentem i motorem napędowym branży leasingowej są maszyny i urządzenia, w tym sprzęt IT. Według danych ZPL, w tym obszarze rynek odnotował dynamikę na poziomie około 4,0% finansując aktywa o wartości 22,6 mld zł. Finansując aktywa o wartości prawie 1,9 mld zł, ING Lease osiągnął ponad 15% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2018 roku.

- Znakomite wyniki oraz nowi, zadowoleni klienci potwierdzają, że nasza oferta doskonale odpowiada na potrzeby przedsiębiorców. Mamy nadzieję, że nasze kolejne działania przełożą się na dalszy wzrost satysfakcji i liczby naszych klientów – powiedziała Ewa Łuniewska, prezes ING Lease.

ING Lease kieruje ofertę zarówno do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, jak i największych spółek na polskim rynku. Wspiera polskich przedsiębiorców oraz firmy poprzez finansowanie zakupów środków trwałych w formie leasingu oraz pożyczki leasingowej. Oferuje finansowanie szerokiej gamy ruchomości (pojazdów, maszyn i urządzeń, linii technologicznych, sprzętu medycznego i IT), jak i nieruchomości (budynków biurowych, obiektów handlowych, centrów logistycznych).