Polecamy

Finansowa Marka Roku 2020 należy do Eurofactor Polska

Wyróżnienie „Finansowa Marka Roku 2020” w kategorii „Faktoring” otrzymał Eurofactor Polska SA. Kapituła konkursu doceniła firmę za pełną gamę usług faktoringowych wspierających rozwój i inwestycje polskich firm.

- Zatory płatnicze mają negatywny wpływ na całą polską gospodarkę, a szczególnie groźne są dla małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy, które nie otrzymują zapłaty za zrealizowane dostawy towaru czy wykonane usługi, popadają w kłopoty finansowe. Mimo to muszą ponosić koszty bieżącej działalności, opłacać należności publiczno-prawne i regulować swoje zobowiązania wobec kontrahentów. Firmy z sektora MŚP mają ograniczone możliwości, by sprawdzić kontrahenta przed rozpoczęciem współpracy. Co prawda, na rynku istnieją biura informacji gospodarczych, ale dostęp do ich zasobów oznacza konieczność uiszczenia opłaty. Zabezpieczeniem przed utratą płynności finansowej jest usługa faktoringu – zwraca uwagę Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.Z badania Barometr EFL za I kwartał 2020 roku wynika, że ponad 10 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP korzysta z faktoringu do finansowania swojej działalności. Na rosnącą rolę faktoringu wskazują najnowsze dane sprzedażowe. W całym 2019 roku firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów sfinansowały wierzytelności o łącznej wartości 281,7 mld zł. To aż o 16 proc. więcej niż przed rokiem. W tym samy okresie Eurofactor Polska wypracował wzrost na poziomie 18,1 proc. Ponadrynkową dynamikę, elastyczność w podejściu do potrzeb klientów oraz dopasowanie oferty do specyfiki branży w jakiej funkcjonują i skali ich działalności zostały docenione przez kapitułę konkursu – dodaje prezes Eurofactor Polska S.A.

Wyróżnienie w rankingu Gazety Finansowej Eurofactor Polska otrzymał za „silną pozycję marki na rynku usług faktoringowych”. Dzięki przynależności do Crédit Agricole Leasing & Factoring firma umożliwia implementację nowoczesnych rozwiązań w zakresie zarządzania i ochrony należności od odbiorców, również zagranicznych.

Właścicielem Eurofactor Polska jest Europejski Fundusz Leasingowy S.A., a firma jest częścią Crédit Agricole Leasing & Factoring. Spółka działa na polskim rynku od 2011 roku. Firma oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom oraz większym firmom usługi faktoringowe. Swoją działalnością pokrywa cały obszar Polski, a jej biura znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu.

Ranking "Finansowa Marka Roku" został przygotowany przez Gazetę Finansową po raz jedenasty. Za każdym razem kapituła konkursu docenia instytucje finansowe, które wyróżniają się stabilną pozycją na polskim rynku, kreatywnością oraz innowacyjnym podejściem w swoich działaniach

 


 

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i  faktoring. Od 1991 roku współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 329tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl