Polecamy

Łatwe i bezpieczne płatności mobilne Apple Pay już dostępne dla klientów Citi Handlowy

Citi Handlowy uruchomił usługę Apple Pay dla swoich klientów. Dzięki niej dokonywanie płatności mobilnych jest łatwe i bezpieczne, a zarazem szybkie i wygodne.
 
Bezpieczeństwo i poufność to kluczowe wartości Apple Pay. Podczas posługiwania się kartą debetową lub kredytową w aplikacji Apple Pay faktyczne numery kart nie są zapisywane ani na urządzeniu, ani na serwerach Apple. Zamiast tego użytkownikowi przypisywany jest specjalny numer konta urządzenia (ang. Device Account Number, DAN), który jest zaszyfrowany i bezpiecznie przechowywany w mikroukładzie Secure Element na urządzeniu mobilnym. Każda transakcja jest autoryzowana jednorazowym dynamicznym kodem zabezpieczającym.
 
Z przyjemnością udostępniamy naszym klientom aplikację Apple Pay – rozwiązanie płatności mobilnych, ułatwiające zakupy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Celem Citi Handlowy jest stałe uzupełnianie oferty usług płatniczych o najnowocześniejsze rozwiązania bankowości internetowej oraz o cyfrowe usługi finansowe, tak aby zapewnić naszym klientom wyjątkowe doświadczenie pod względem wygody, bezpieczeństwa oraz szybkości, mówi Katarzyna Przybyła, Szef Pionu Niezabezpieczonych Produktów Kredytowych.
 
Konfiguracja aplikacji Apple Pay jest bardzo prosta. Płatności Apple Pay w sklepach stacjonarnych można dokonać za pośrednictwem modeli telefonów iPhone SE, iPhone 6 oraz nowszych modeli, a także zegarka Apple Watch.
 
Dokonywanie zakupów online w aplikacjach lub na stronach internetowych akceptujących Apple Pay jest bardzo proste – wystarczy użyć funkcji Touch ID lub kliknąć dwa razy w boczny przycisk telefonu i spojrzeć na swój iPhone X, aby uwierzytelnić płatność poprzez funkcję Face ID. Dzięki Apple Pay nie trzeba wypełniać ręcznie formularzy do rejestracji konta lub wpisywać danych dotyczących wysyłki i płatności.
 
W przypadku natychmiastowych płatności za produkty i usługi w aplikacjach lub w przeglądarce Safari, Apple Pay jest zgodne z następującymi urządzeniami: iPhone 6 oraz nowszymi modelami, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5 generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 oraz nowszymi modelami. Apple Pay jest dostępne również w przeglądarce Safari na każdym urządzeniu Mac obsługiwanym przez system macOS Sierra i wprowadzonym na rynek nie wcześniej niż w 2012 r. Taką płatność należy potwierdzić za pośrednictwem telefonu iPhone 6 lub nowszego modelu, zegarkiem Apple Watch lub za pomocą funkcji Touch ID na nowych laptopach MacBook Pro i MacBook Air.
 
Więcej informacji na temat Apple Pay pod linkiem: https://www.apple.com/pl/ oraz https://www.online.citibank.pl/applepay .