Polecamy

Nest Bank wdraża pakiet pomocowy BGK

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce Bank Gospodarstwa Krajowego udostępnił przedsiębiorcom z segmentu mikro, małych i średnich firm nowe, korzystniejsze warunki gwarancji de minimis. Dzięki nim kredyty dla mikro i małych firm będą bardziej dostępne i korzystniejsze. Nowe warunki są właśnie wdrażane w Nest Banku.

Nest Bank od dawna aktywnie uczestniczy w programie gwarancji de minimis realizowanym przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Program ma na celu zwiększenie dostępu do finansowania dla firm z sektora MŚP oraz zapewnienie rozwiązań kredytowych dla przedsiębiorców z krótką historią kredytową lub nieposiadających wystarczającego majątku na zabezpieczenie kredytu.
 
logo de minimis.JPG
 
W celu zmniejszenia skutków pandemii COVID-19 Bank Gospodarstwa Krajowego wprowadził zmiany zasad obejmowania kredytów gwarancjami de minimis. Nest Bank zdecydował się wdrożyć te zmiany w trybie pilnym. Dzięki temu zakres gwarancji zwiększy się z 60 do 80% kwoty kredytu. Okres zabezpieczenia kredytu obrotowego wydłuży się z 27 do 39 miesięcy.  Nest Bank nie będzie pobierał prowizji za  udzielenie gwarancji. Prowizja nie jest pobierana również dla udzielonych wcześniej gwarancji, których kolejna opłata rocznicowa przypada w okresie od 19 marca 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.
 
 Specjalizujemy się w obsłudze mikro i małych firm, znamy ich potrzeby i dlatego od dawna udostępniamy im kredyty z gwarancjami. Gwarancje de minimis wspierają firmy posiadające krótką historią kredytową oraz te, które nie posiadają wystarczającego majątku na zabezpieczenie kredytu. W tej trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19 tego typu wsparcie jest szczególnie ważne. Często daje ono szanse  najmniejszym firmom na przetrwanie lub dostosowanie się do nowych warunków poprzez inwestycję w zmianę profilu działalności. Kredyty z gwarancjami w Nest Banku udzielamy w szybkim procesie z uproszczonymi formalnościami. Dzięki temu firma może otrzymać decyzję kredytową bez wychodzenia z domu (telefonicznie), nawet w 5 minutmówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku.  
 
Z gwarancji będą mogły skorzystać firmy, które na dzień 1 lutego 2020 roku nie miały zaległości w ZUS, US. Zmiany będą obowiązywać do 31 grudnia 2020 r. z możliwością ich przedłużenia. Wdrożenie warunków szczególnych gwarancji w bankach udzielający kredytów z zabezpieczeniem gwarancją de minimis zależy od decyzji tych banków.